Окупанти намагаються зменшити вразливість військових об’єктів у Криму — огляд (ВІДЕО)

Тимчасово окупований Крим. Фото: qha.com.ua

Збройні сили України успішно вразили пором “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краї РФ, повідомили у Генштабі ЗСУ. Російська армія використовувала його для перевезення залізничних вагонів, автотранспорту та контейнерів у військових цілях. “Славянин” був третім та останнім залізничним поромом у регіоні. Тим часом Міноборони РФ активно перекидає засоби протиповітряної оборони в окупований Крим, щоб остаточно не втратити Чорноморський флот і захистити військові бази, що залишилися, повідомляє FREEДОМ.

Російські війська у тимчасово окупованому Криму намагаються приховати засоби протиповітряної оборони (ППО). Для цього почали будувати захисні екрани на автошляхах півострова, повідомляє партизанський рух “Атеш”.

“Причиною цього стали успішні удари Сил оборони України, що спричинили знищення засобів ППО. Це результат роботи не лише українських сил, але й кримчан, які активно ділилися інформацією щодо розташування військової техніки окупантів. Ми знаємо, що росіяни планують збудувати безліч загороджувальних споруд на трасах Криму найближчим часом”, — повідомив рух “Атеш” у Telegram.

Крім того, за інформацією партизанів, росіяни перекидають на півострів системи протиповітряної оборони із окупованого Росією Маріуполя Донецької області.

“Відомі випадки зняття з інших прикордонних територій, зокрема Далекого Сходу, систем ППО, але також і впровадження значною мірою ще експериментальних моделей комплексів наступного покоління. Так намагаються компенсувати втрати систем ППО. Їм це дуже нелегко робити, але пріоритет у Криму залишається”, — зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Андрій Юсов у коментарі “Суспільне Крим”.

Загроза для російського флоту в Чорному морі більш ніж очевидна, кажуть експерти. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЗСУ знищили понад третину кораблів Чорноморського флоту Росії, повідомляє Forbes. Російські окупанти відводять свої судна в безпечніші місця і активно мінують гавань біля Новоросійського морського порту.

“Наші Сили оборони промацали, як підібратися до критичних об’єктів. Вони знають, як нейтралізувати засоби захисту ворога. Ту зброю, яку ми отримуємо, ми отримуватимемо ще більше від країн Заходу. І те, що знято обмеження на географію ударів, дозволяє нам ще ефективніше її використати”, — заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

За інформацією Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України, російські війська можуть перезарядити підводні човни у Новоросійську, не повертаючись до пункту базування в окупованому Росією Севастополі. Раніше довкола Керченського мосту вони тримали понад 10 одиниць корабельно-катерного складу. Наразі не виводять їх через побоювання втратити.

“У Північній частині Чорного моря зараз немає суден. Противник сумнівається. Вони деморалізовані. Вони винесли серйозні уроки після атак на їхні великі кораблі в першому кварталі цього року, коли вони втрачали щотижня по великому кораблю. Наразі вони максимально кораблі намагаються в море не виводити”, — прокоментував Андрій Риженко.

Пріоритетні цілі українських Сил оборони в окупованому Росією Криму — ППО, аеродроми, військові бази та склади, пункти базування кораблів та логістика окупантів. Кремль не має підстав розраховувати на те, що ЗСУ припинять знищувати військові об’єкти на окупованому Росією півострові. За словами представника ГУР МО Андрія Юсова, безпечних місць для російських окупантів у Криму немає.

Читайте також: Українські сили продовжать атакувати військові об’єкти РФ в анексованому Криму: перспективи та наслідки проаналізували експерти

Раніше повідомлялося, що угруповання сил та засобів Військово-морських сил ЗСУ разом із підрозділами інших складових Сил оборони, у порту “Кавказ” завдали суттєвих пошкоджень ворожому порому “Славянин”.

Читайте також: У Криму не залишилося безпечних локацій для російських кораблів, — речник ВМС

Прямий ефір