Окрім США та Євросоюзу: країни-учасники переговорів щодо завершення війни перерахував Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

За столом переговорів щодо питання завершення війни по один бік мають сидіти Україна, США та Євросоюз, по інший — Росія. У нейтральній позиції може бути присутнім Китай, також в участі зацікавлена Туреччина. Таку думку сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Звісно ж, Україна, звісно ж, Євросоюз, тому що війна йде на Європейському континенті й вона зачіпає інтереси європейських країн, насамперед Східної Європи та Північної Європи. Росія там продовжує реалізовувати свої деструктивні цілі, погрожувати й так далі. Ці країни чітко розуміють ризики, які несе Росія, і що буде далі відбуватися, якщо Росію не зупинити. Вони, звичайно ж, повинні сидіти за столом переговорів, тому що це сильні аргументи для рішень, які потрібно буде прийняти за підсумками цієї війни”, — зазначив Подоляк.

Безумовно, у переговорах мають брати участь і США, оскільки ця держава претендує на роль глобального лідера.

“Претендує на роль країни, яка фіксує глобальні правила та гарантує їх дотримання. І ми враховуємо ресурсну підтримку, яку США надають Україні. Звичайно ж, ця країна має бути за столом переговорів”, — продовжив радник глави ОПУ.

Новий президент США Дональд Трамп заявив, що планує залучити Китай до розв’язання питання війни РФ проти України.

“Китай, безумовно, має бути за столом переговорів, але тільки в нейтральній позиції. Китай теж має бути гарантом певних правил. Але тоді Росія повинна трішки по-іншому сприйматися Китаєм, зокрема в публічній риториці. У неформальних відносинах Китай і так поблажливо, з іронією дивиться на Росію, тому що РФ сьогодні — сировинний придаток Китаю. Водночас придаток, який агресивно поводиться на зовнішній арені”, — прокоментував Подоляк.

Також у переговорних процесах можуть брати участь країни глобального Півдня, та ж Туреччина, оскільки вони теж зацікавлені в регіональній безпеці.

“Особливо в акваторії Чорного моря, де Росія створює дуже багато ризиків, порушує глобальні торгівельні шляхи, а це негативно впливає на Туреччину”, — уточнив спікер.

Інше питання, що Росія не зацікавлена в жодній переговорній конфігурації, де є країни зі своїми інтересами та з підтримкою України.

“І, звичайно ж, Росія за столом переговорів намагатиметься зменшити кількість країн, які мають претензії до неї. Водночас намагатиметься збільшити кількість країн з ідіотичною компонентою — це ті країни, які не розуміють, що таке Росія, до яких руйнівних наслідків веде поведінка Росії. Наприклад, наявність Північної Кореї або ж лукашенківської Білорусі за столом переговорів Росію повністю влаштує”, — наголосив Михайло Подоляк.

Читайте також: Що має зробити Трамп, щоб примусити Путіна закінчити війну — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір