Окремий санкційний режим для РФ: підстави та можливий ефект проаналізував експерт

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Створення окремого санкційного режиму для Російської Федерації — за аналогією з санкціями проти Білорусі, КНДР, Ірану та Венесуели — ініціювала низка країн ЄС, як повідомляє DW. Це дозволило б скоординувати обмеження та посилити їхній ефект, вважає голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський. Такою думкою він поділився в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 квітня.

Він пояснив, що щодо РФ сьогодні діє низка обмежень, як пов’язаних із військовою агресією проти України, починаючи з окупації Криму, так й інших, наприклад, ухвалених нещодавно у зв’язку зі смертю Олексія Навального.

“І зрозуміло, що такого роду санкції є тим, що називається в Європейському Союзі “окремі санкційні механізми”. Грубо кажучи, є окреме керування цими видами санкцій. Зрозуміло, що для того, щоб вони були скоординованішими та ефективнішими, вирішено ухвалити єдину, якщо так можна сказати, санкційну політику щодо Росії”, — зазначив гість ефіру.

Щодо підстав, то вони, на думку Бураковського, очевидні.

“Європейський Союз постійно говорить про те, що допомога західного світу Україні у війні проти Російської Федерації полягає в тому, щоб захистити демократичні цінності, до яких належать і права людини, і територіальна цілісність, і суверенітет країни, і багато чого іншого. Таким чином є, наскільки я розумію, сильний рух для того, щоб об’єднати всі ці групи санкцій в єдину політику. Єдину політику завжди простіше реалізовувати. Але у масштабах усього Європейського Союзу вона буде обов’язковою практично для всіх країн”, — коментує голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

На його думку, ЄС спробує реалізувати ініціативу якнайшвидше. Почасти це продиктовано виборами до Європарламенту, але не лише ними.

“Європейський Союз виносить уроки з того механізму санкцій, який сьогодні діє проти Російської Федерації. І уроки, насамперед у тій частині, де цей механізм треба посилити для того, щоб зробити його більш ефективним”, — каже Бураковський.

Він додав, що на сьогодні реалізація санкцій у ЄС має децентралізований характер, ініціатива дозволить зробити реалізацію обмежень централізованою.

“Ідея Європейського Союзу полягає в наступному: ми приймаємо загальні засади, якщо можна сказати, санкційного режиму, який реалізується Європейським Союзом. Країни відповідним чином змінюють своє законодавство”, — пояснив він.

Читайте також: Мета — зупинити ВПК РФ: партнери України готують 14-й пакет санкцій (ВІДЕО)

Прямий ефір