Часто українським переселенцям вдається соціалізуватися та облаштуватися на новому місці завдяки волонтерству та знайомству з місцевими жителями. У 17 містах України стартувала акція — вимушені переселенці виготовляють окопні свічки для українських воїнів. Приміром, у Дніпропетровській області менш ніж за тиждень їх заготовили понад дві тисячі, а до початку зими планують виробити ще 10 тисяч. Волонтерство об’єднує людей, повідомляє FREEДОМ.
З народження і до березня 2022 року Людмила Костенко жила на березі Азовського моря. Після повномасштабного вторгнення росіян жінка з сім’єю переїхала з Маріуполя Донецької області до Кривого Рогу. Там долучилася до волонтерів. У центрі підтримки переселенців Людмила опановує процес виготовлення окопних свічок.
Окопні свічки, які виготовляють у цьому центрі, здатні горіти щонайменше 8 годин. Віск надають місцеві підприємці, а картон і бляшані банки приносять містяни.
“По всіх центрах, які розміщені в нашій країні, а це 17 установ, у нас стартував проєкт “Окопні свічки для ЗСУ”. Нам дуже приємно, що криворіжці теж підтримують цю акцію”, — повідомив директор Криворізького центру підтримки вимушених переселенців із Маріуполя Володимир Курський.
Поки що вдалося виготовити близько 300 свічок, але волонтери знають, як збільшити час горіння кожної. Волонтерка Лілія Барвінська добре розуміє справжню ціну цих простих виробів, бо пам’ятає важкі дні в підвалах Маріуполя.
“Сама сиділа в Маріуполі 4 місяці, я знаю, про що я говорю. Мені неважливо, кому це потрапить. Будь-яка людина, яка цього потребує, будь-який солдат, будь-який цивільний, я буду рада. Треба не забивати банку дуже щільно, має бути пухкий простір”, — сказала переселенка.
Готові свічки з усіх центрів, які підтримали акцію, відправляють до Борисполя. Там їх заливають воском і парафіном перед відправкою на фронт.
Читайте також: Допомагають українським захисникам: фабрика напівфабрикатів об’єднала десятки небайдужих людей у Кропивницькому (ВІДЕО)
Нагадаємо, волонтери з Харкова печуть хліб і готують гарячі обіди для пацієнтів міських лікарень. На початку повномасштабної війни Росії проти України 20 людей без досвіду роботи в громадському харчуванні об’єдналися і почали готувати для тих, хто потребував. Своїй організації дали назву “Пекельна кухня”.