Офіційне запрошення України до НАТО залежить від політичної волі низки країн-членів Альянсу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
Він зазначив, що песимістично на це питання на нинішній момент дивляться Сполучені Штати Америки, Німеччина та Угорщина.
“І я абсолютно згоден із тим, що за бажання Сполучені Штати могли б переломити цю ситуацію навіть під час або, скажімо так, у закінченні каденції Байдена це теж можна було б зробити. Але ідеальний варіант був упущений, як на мене, й мої колеги про це теж говорять. Це Вільнюський саміт — на ньому можна було запросити Україну. Це було б дуже серйозне рішення, яке мало б серйозний вплив навіть на майбутні переговори, тобто кейс НАТО випав би з переговорами, і це було б дуже важливо на нинішній момент”, — сказав політолог.
Лісний вважає, що в цьому питанні потрібна політична воля, тому що багато нинішніх членів НАТО на момент вступу до Альянсу не відповідали вимогам.
“Так, зрозуміло, на їхній території не було війни, але все одно вони були набагато гірше підготовлені до вступу, ніж нинішня Україна навіть у період війни. Але була політична воля, необхідність, й вони є членами Альянсу. Тому зараз дуже важливо в усіх питаннях, які стосуються України — від зброї до членства в ЄС, у НАТО — потрібна політична воля, насамперед таких країн, як Сполучені Штати. Я схиляюся до того, що більш-менш ми розумітимемо наші євроатлантичні перспективи після того, як Трамп зайде до Овального кабінету, і якийсь час ще повивчає це питання, продемонструє свою особисту позицію”, — сказав він.
Політолог звернув увагу, що поки що не озвучено позицію новообраного президента США Дональда Трампа щодо можливого членства України в НАТО.
“Нам треба продовжувати дипломатичний тиск у хорошому сенсі цього слова. А від Сполучених Штатів ми чекаємо прогресивного рішення геополітичного рівня”, — сказав Лісний.
Читайте також: Можливі переговори України та РФ: Зеленський хоче залучити НАТО та Євросоюз (ВІДЕО)
Нагадаємо, дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО розпочалася 3 грудня в Брюсселі. Головна тема — гарантії безпеки для України, збільшення військової допомоги та досягнення миру — але миру через силу.