Один із входів — під ліжком немовляти, — Мільман про тунелі ХАМАС

Підземний тунель ХАМАС під лікарнею Шифа в місті Газа. Фото: ap.org

Частину тунелів, що на півночі сектора Гази, про які вже відомо, що там немає заручників і, мабуть, немає терористів, ізраїльські військові затоплюватимуть морською водою. Вже було проведено випробування технології — вона працює. Проте на Армію оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у будь-якому випадку чекає складна підземна операція. Таку думку висловив дипломат, експосол Ізраїлю в Росії Аркадій Мільман в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Це, справді, найскладніша частина військової операції. Самі військові говорили про те, що вони знали про наявність таких тунелів, але зізнавалися, що до кінця точну картину, як це виглядає і що там відбувається, не знають. І тому це найскладніша частина військової операції… Зараз іде наземна операція, але нам доведеться якимось чином вести підземну операцію. Такого ще не було у світовій практиці жодного разу”, — каже гість ефіру.

Дипломат також прокоментував виявлення в Газі одного з найбільших із відомих тунелів ХАМАС.

“Там ціла зала, і там машини можуть спокійно їздити тощо. Це прямо такий метроград під сектором Гази, яким [користується] величезна кількість терористів, їхніх сімей, тих, хто співчуває їм. Там вони ховаються, звідти вони ведуть військові дії… Наприклад, виявили один із виходів із цього тунелю прямо до житлового нормального будинку. І де був вихід, така залізна штука, яка відкривалася? Під ліжком немовляти. Тобто просто житловий будинок, все нормально, відкривається килим і під цим килимом, просто під ліжком немовляти — один із виходів-входів у цей тунель”, — розповів Аркадій Мільман.

Читайте також: Пілотний проєкт затоплення тунелів ХАМАС було визнано дуже вдалим, — Гольцман

Нагадаємо, раніше головний редактор ізраїльського порталу “Деталі” Еміль Шлеймович розповів, що Ізраїль встановив помпову систему, щоб затопити тунелі, що використовуються противником у секторі Гази, та витіснити звідти бойовиків радикального ісламського угруповання ХАМАС. Цей метод не є новим і раніше застосовувався, проте може бути небезпечним.

Прямий ефір