ОДКБ покликана забезпечити безпеку Москви, а не її сателітів — оцінка

ОДКБ. Фото: ukrinform.ua

Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) створювалася як структура, покликана створити пояс безпеки навколо Росії, жодних інших функцій вона не має. Про це заявила завкафедрою міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова, докторка політичних наук, професорка Ольга Брусиловська, коментуючи в ефірі FREEДОМ слова прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна в інтерв’ю чеському телеканалу CNN Prima News про “певне розчарування” в ОДКБ.

Гостя ефіру вважає, що Пашинян, заявляючи, що очікував на допомогу від ОДКБ після, як він сказав, “вчиненої Азербайджаном агресії проти Вірменії”, видає бажане за дійсне. На думку Ольги Брусиловської, вірменському прем’єру відомо, що цілі ОДКБ є іншими.

“ОДКБ не створювалася як структура, яка покликана гарантувати безпеку сателітів Москви. ОДКБ створювалася лише для того, щоб обслуговувати московські інтереси. І це було зрозуміло спочатку. Це дуже стара ідея, яка йде від московських більшовиків, що всі комуністи мають захищати Москву, бо це — батьківщина комунізму, соціалізму. Так само і ОДКБ. Вона була покликана захищати передусім Російську Федерацію, створювати пояс безпеки навколо Російської Федерації. Інших функцій вона не мала”, — наголосила докторка політичних наук.

Водночас Брусилівська сумнівається у тому, що Вірменія вийде з ОДКБ.

“ОДКБ, звісно, рано чи пізно розвалиться, але розвалить її, напевно, все ж не Вірменія. Напевно, їй не дозволять зараз вийти з цієї організації”, — вважає Ольга Брусиловська.

Читайте також: Чи вийде Казахстан з ОДКБ: перспективи окреслив Альжанов

Прямий ефір