Російські окупаційні війська намагаються прорвати українську оборону одразу в кількох місцях. Посилено атакують неподалік Лимана та Авдіївки на Донеччині. Збройні сили України стримують противника артилерією та FPV-дронами. Крім того, захисники розповідають, що бувають ситуації, коли немає де сховатися від ворожих касетних боєприпасів та коригованих авіаційних бомб (КАБ), інформує FREEДОМ.
Микола — аеророзвідник бригади Національної гвардії України “Хартія”. Чоловік — “очі” піхоти. І вдень, і вночі на Східному фронті тисячі квадрокоптерів висять у небі, щоб артилерія та піхотинці мали змогу прицільно бити по російських окупантах.
“Вони бояться, що їх накриють, тим більше знають, що постійно за ними хтось дивиться. А ми тримаємо такий твердий темп. Свого роду створили мур. Взяли перевагу в небі та не даємо ворогові просуватися. Тобто вони намагаються, але ми ці спроби заздалегідь припиняємо”, — наголошує аеророзвідник.
За його словами, кожна велика війна приносить технологічні новинки. Наприклад, дрон “Мавік”, який ще іноді називають “весільним”, має відмінну камеру.
“Якщо дадуть “добро”, робитимемо коригування. Завдання постійно змінюються. Ти можеш зробити аеророзвідку, а потім різко скажуть — лети в іншу точку, бо суміжники виявили ворожу техніку. І ти вилітаєш і починаєш коригувати каруселькою роботу артилерії”, — розповідає Микола.
Аеророзвідники прагнуть підійти до позицій російських окупантів якомога ближче, щоб коптер міг проникнути якнайдалі в тил противника. Але російські окупанти глушать сигнал дронів. Якщо таке відбувається, розвідник втрачає зв’язок зі своєю “пташкою” — доводиться розвертати коптер.
“Ми залітаємо у свою зону відповідальності плюс-мінус 4-5 кілометрів, але якщо потрібно, то можемо й далі”, — зазначає аеророзвідник.
Щоб виявити мету для піхоти, дрон доводиться розгортати кілька разів. І зрештою — є результат.
“Схоже, ми бачимо МТЛБ (багатоцільовий транспортер-тягач легкий броньований, — ред.). Ви матимете гарні кадри роботи безпілотника. Зараз зв’яжемося з черговим та передамо координати”, — каже військовослужбовець.
З моменту виявлення мети супротивника і до її знищення минули лічені хвилини. За роботу взялися пілоти FPV-дронів і завдали удару після інформації від аеророзвідників.
Сьогодні дрони — серед основних засобів ведення війни. І українські аеророзвідники ефективно навчилися ними керувати.
Але за понад два роки боїв ворог навчився їм протистояти. І зараз уже почалися не лише війна дронів, але й систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Хто зможе обійти супротивника у технологіях — за тим і перевага на полі бою.
Читайте також: “Один постріл, одна ціль”: методи підготовки та робота українських снайперів (ВІДЕО)