Десантний корабель “Оленегорский горняк” у Новоросійську був підбитий і отримав пробоїну, кілька відсіків було затоплено. Цілком імовірно, що його неможливо буде відновити. Про це сьогодні, 4 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий аналітик, майор запасу Збройних сил України (ЗСУ) Олексій Гетьман.
Так він прокоментував інформацію, що в Новоросійську від “хлопка” постраждав великий десантний корабель “Оленегорский горняк”, проте Міноборони РФ написало, що “все було знищено” і з усім упоралися, все гаразд. Водночас мережу заполонили фото, де видно, що корабель частково занурився у воду.
“Їм нічого не залишається, окрім як брехати, тому що очевидно, що він був підбитий, цей корабель. Він отримав пробоїну. У кожному кораблі є певні відсіки, які ізольовані. Кілька відсіків було затоплено. Можливо, його можна буде відремонтувати, а можливо, він і не підлягає ремонту. Пам’ятаємо, що крейсер “Москва” теж не одразу потонув. Цілком можливо, що там теж такі пошкодження, що вже його буде неможливо врятувати. Але якщо навіть і можливо, то його необхідно буде ремонтувати досить довго, тому що ми бачимо, як він накренився, бачимо там буксирувальні кораблі. Мінус один великий корабель”, — сказав Гетьман.
Майор запасу ЗСУ впевнений, що корабель атакували українські надводні дрони.
“Те, що це були наші надводні дрони, це досить очевидно. А те, що росіяни розповідають, що вони все знищили, може і знищили щось. Тому що ми знаємо, що дрони-камікадзе — це, за великим рахунком, витратний матеріал, і ніхто не розраховує, щоб усі дрони (що літають або плавають) досягли мети. Закладається певний коефіцієнт, який має прорватися (0,5-0,3-0,7, зважаючи на те, як було розраховано), якийсь може і знищений, але факт, що якийсь доплив і зробив цю пробоїну в кораблі. Тому, що б вони не розповідали, нехай розповідають”, — каже він.
За словами військового аналітика, російські військові просто не побачили дрон.
“Радіолокаційна станція, яка захищає корабель, розрахована для оборони і виявлення літальних цілей, які мають велику або маленьку поверхню, яка ефективно відображає, від неї відбивається електромагнітний сигнал, який з радіолокаційної станції йде, повертається назад, і так можна обчислити швидкість, напрямок. Ми називаємо захопити ціль і її супроводжувати. Надводну ціль захопити радіолокаційними станціями практично неможливо. Мають бути інші способи виявлення — протиторпедні, протикорабельні системи. Але вони його не виявили, і він спокійно доплив. Тому говорити про те, що вони щось там перехопили, вони брешуть як дихають”, — підсумував Олексій Гетьман.
Читайте також: Десантний корабель “Оленегорский горняк” був атакований у бухті Новоросійська — коментар представника української розвідки
Нагадаємо, як заявив генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки (2005-2010 рр.) Микола Маломуж, Чорноморський флот РФ та бази, звідки відбуваються атаки по території України, є законними цілями для ЗСУ.