Під час дебатів в Атланті і лідер США Джо Байден, і експрезидент Дональд Трамп говорили з приводу війни в Україні, яку розв’язала Росія. Очевидно, що обидва політики хотіли би показати її завершення як успішний кейс. Але бачення у них дещо різне. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 червня, висловив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Він зазначив, що, як правило, для американського глядача, виборця важливіші питання внутрішньої політики, питання міграції, інфляції. Але в цьому випадку два президенти виступали з приводу війни РФ проти України.
“Напевно, обидва хотіли б показати закінчення війни в Україні як успішний кейс. І звичайно, кожен хотів би, щоб це була беззастережна перемога. Якщо ні, то це — мирна угода, яку модеруватиме чинний президент США. І тому вони хочуть успішної історії. Можливо, трохи по-різному її бачать”, — сказав політолог.
За словами Попова, у команді Трампа більше схиляються до варіанту зупинення бойових дій на лінії розмежування.
“У планах адміністрації Байдена, найімовірніше, продовження допомоги в тому самому обсязі, який зараз надається, з очікуванням того, що в Росії погіршиться економічна ситуація. І в цьому є відмінності бачення політиків. Україна бере їх до уваги та враховує у своїх стратегічних планах”, — сказав Попов.
Він також зауважив, що ультиматум російської сторони, висунутий напередодні Саміту миру, не приймається Трампом.
“Це дуже важливо. Під час дебатів Трамп сказав, що ні, він не підтримує те, щоб віддати частину території України Російській Федерації та закріпити це юридично і з міжнародним визнанням. Це вже важливо”, — резюмував експерт.
Читайте також: У США немає бачення перемоги України: про причини та наслідки висловився політолог
Нагадаємо, у Сполучених Штатах відбулися перші теледебати президента Джо Байдена та ексглави країни Дональда Трампа перед виборами, що відбудуться 5 листопада. Вони відбулися рекордно рано — ще до того, як політики, які беруть у них участь, стали кандидатами на пост президента США від своїх партій.
Читайте також: Слова і заяви Трампа щодо України не можна вважати планом, — Яхно