ОБСЄ залишилася для України єдиним каналом комунікації з РФ й з Білоруссю щодо повернення українських дітей, — експертка

Катерина Рашевська. Фото: Facebook/caterine.rachevska

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) залишається для України єдиним каналом з комунікації з Російською Федерацією та з Білоруссю з питань повернення депортованих українських дітей. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка Регіонального центру прав людини (RCHR) Катерина Рашевська.

Вона зазначила, що ОБСЄ залишилася єдиною організацією на рівні Європи, в якій беруть участь РФ та Білорусь. 

“Це фактично єдиний канал, через який ми можемо комунікувати з Російською Федерацією, з Білоруссю, де також є українські діти, для того, щоб спробувати їх повернути. Ми також дуже добре пам’ятаємо, як торік вийшов звіт Московського механізму Організації з безпеки та співробітництва в Європі. І він був дуже цінним, тому що на його основі потім ухвалювалося дуже багато рішень. Тому якби зараз цей Московський механізм можна було відновити й розширити його функції, компетенцію, можливо, домовитися якось із Російською Федерацією, Білоруссю, щоб цих експертів допустили на територію, або ж їм передали відомості, тобто щоб ці країни хоча б якось співпрацювали з міжнародними організаціями, — це була величезна б перемога й дуже допомогла б у тому, щоб повернути українських дітей додому”, — сказала експертка.

Вона нагадала, що нині в ОБСЄ головує Мальта, яка дотримується нейтральної позиції, але не закриває очі на порушення міжнародного права країною-агресором.

“Мальта засудила дії Російської Федерації в Україні. Але, зберігаючи цей статус нейтралітету, вона все одно може якось мати ситуативні контакти, зокрема з Росією та Білоруссю, для того, щоб спробувати домовитися про повернення дітей. Тобто це ще один формат посередництва, який Україна дуже правильно намагається залучити. Тому що ми намагалися щось зробити в партнерстві з Ватиканом, поки що це не дає дуже плідних результатів. Але Україна опрацьовує різні варіанти, і це, загалом, позитивно”, — сказала Рашевська.

Читайте також:Росія навіть не приховує злочин депортації українських дітей, — Рашевська


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір