Обмеження виробництва озброєння: як Тайвань та Південна Корея тиснуть на РФ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Тайвань посилив обмеження щодо Росії, щоб не допустити використання високотехнологічних товарів та технологій для виробництва зброї. Розширила список санкційних товарів і Південна Корея. У переліку — авіаційні компоненти, акумуляторні батареї та важка будівельна техніка, інформує FREEДОМ.

Тайбей засуджує повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну і не хоче, щоб його товари та технології використовувалися у виробництві озброєння.

“Міністерство економіки з метою здійснення міжнародного співробітництва та запобігання експорту високотехнологічних товарів військового призначення внесло зміни до відповідних нормативних актів, додавши 45 найменувань товарів до існуючих специфікацій класифікаційних номерів експортного контролю російського та китайського списків для включення до експортного контролю, а також розширивши товари, призначені для Росії та Білорусі, відповідно до норм Європейського Союзу, США та інших дружніх союзників”, — із повідомлення на сайті Міністерства економіки Тайваню.

Серед заборонених компонентів — обладнання для виробництва напівпровідників. А Тайвань —світовий лідер у цій галузі. Без напівпровідників випуск сучасного озброєння уявити неможливо, зазначають експерти.

“Це не лише обмежує внутрішнє виробництво сучасної техніки, але й, найголовніше, обмежує виробництво озброєння. Озброєння без чіпів, без напівпровідників на сьогоднішній день неможливе. Відповідно таке обмеження призведе до того, що виробництво суттєво подорожчає, або суттєво затримуватиметься у тих термінах та обсягах, у яких вони хотіли виробляти”, — сказав економічний експерт Ілля Несходовський.

Посилює експортний контроль щодо Росії і Південна Корея. Сеул додатково вніс до списку санкцій кілька сотень позицій. Тепер загальна кількість заборонених до експорту в РФ товарів — 1 159. Як повідомляє видання Yonhap із посиланням на Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї, це рішення набуде чинності на початку 2024 року.

“Південна Корея додала до списку товарів, заборонених до відправки до Росії та Білорусі, ще 682 позиції щодо важкої будівельної техніки, акумуляторних батарей, авіаційних компонентів, техніки та інших речей. Цей крок був зроблений, тому що високою є ймовірність використання цих предметів у військових цілях, хоча вони не класифікуються як стратегічні предмети відповідно до схеми експортного контролю Південної Кореї”, — з публікації видання Yonhap.

“Це погіршує логістику, можливості постачання, вони стають дорожчими, складнішими та супроводжуються великим ризиком. Тому що обхід санкцій призводить до вторинних санкцій стосовно тих компаній, яких їх порушують, тому розширення кількості тих країн, які запроваджують санкції проти Росії, — це однозначно дуже сильний удар по російському ВПК”, — зазначив Несходовський.

Сама Москва виробляти деякі компоненти та напівпровідники не може. За допомогою, як зазначають експерти, Російська Федерація може звернутися до КНР. За інформацією, опублікованою агентством Bloomberg, понад 80% зарубіжних закупівель Росії у військових цілях припадає на Китай та Гонконг.

Прямий ефір