Обмеження щодо російської нафти посилюватимуться — коментар експерта

Видобуток нафти. Ілюстративне фото: fbc.ua

Партнери України й надалі “обрізатимуть можливості” РФ продавати нафту як шляхом додаткових обмежень щодо безпосередньо енергоресурсу, так і можливостей його транспортування. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Сьогодні для того, щоб обмежити можливості Росії торгувати нафтою, партнери використовують два інструменти. Перший — так звана цінова стеля: за понад 60 дол. за барель нафту не можна перевозити, не можна продавати, не можна проводити певні операції. З іншого боку, це посилення контролю над тими, хто безпосередньо перевозить нафту. Так званий тіньовий флот РФ становить приблизно 35 суден. І Сполучені Штати Америки, і Європейський Союз сьогодні намагаються запровадити санкції проти тих, хто намагається у такий тіньовий спосіб — це фактично контрабанда — перевозити нафту за цінами вищими за цінову стелю. Я думаю, що ми нарешті дочекалися того етапу, коли від розмов про те, як зробити санкції ефективнішими, і Європейський Союз, і США переходять до абсолютно конкретних дій”, — вважає гість ефіру.

Він зазначив, що Росія шукає і, на жаль, знаходить різні способи оминати обмеження: і поставляючи свою нафту “через кілька ланок”, і використовуючи тіньовий танкерний флот. Водночас Бураковський не сумнівається, що партнери України продовжать посилювати обмеження.

“З одного боку, це, мабуть, перегляд цінової стелі та розширення спектра обмежень на торгівлю. А з іншого боку, сьогодні в Європейському Союзі порушується питання про те, щоб у принципі заборонити Російській Федерації купувати танкери, нафтоналивні судна безпосередньо на світовому ринку. Таким чином, йдеться про те, щоб з одного боку обрізати можливості продавати товар, з іншого боку, обрізати можливості продавати товар через обрізання можливості його транспортувати”, — заявив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Читайте також: Перешкода транспортуванню російської нафти: що планує робити ЄС (ВІДЕО)

Нагадаємо, Європейський Союз планує доручити Данії заблокувати морський шлях через Балтійське море для транспортування нафти з РФ, що продається вище встановленої на неї західними країнами стелі цін. Про це повідомили у The Financial Times.

Прямий ефір