Можливі запровадження обмежень для громадян Російської Федерації у праві пересування територією Європейського Союзу дадуть можливість росіянам відчути, що вони також несуть відповідальність за розв’язану Кремлем війну в Україні. Таку думку в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA висловив політолог-міжнародник, директор Центру громадських досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
Він нагадав про скандальне інтерв’ю директора російського Ермітажу Михайла Піотровського, в якому той, зокрема, назвав російські виставки за кордоном “чимось на кшталт спецоперації”.
“Звичайно, якщо будь-яке пересування росіянина розглядається з такої точки зору, принаймні російська держава може його використовувати саме так, то ці пересування просто повинні бути обмежені”, — переконаний Левусь.
Політолог-міжнародник зазначив, що такий візовий фронт теж має бити по Росії, яка розглядає будь-якого свого громадянина як потенційного солдата. Водночас він сумнівається, що рішення про скасування Шенгену буде ухвалено на рівні Європейського Союзу.
“Я не вірю в те, що буде повністю заборона на цей момент”, — сказав Левусь.
Проте він очікує певних змін візової політики у низці країн Балтії, центральної Європи тощо.
“Механізм просування візової політики набагато зручніший для країн, які чітко встали, визначили своє становище в цій цивілізаційній війні, ніж, припустимо, санкційна політика в економічному плані, де Європейський Союз має узгоджувати думку всіх членів, — тут із цим легше. І я думаю , що саме у зв’язку з цим кількість країн, куди росіянам потрапити дуже складно, зростатиме кратно”, — вважає Левусь.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав партнерів України жорстко засудити черговий військовий злочин РФ – обстріл колонії в Оленівці Донецької області, а також визнати РФ державою-терористом.
Відповідальність за війну: як росіянам зачиняють двері до цивілізованого світу — огляд
Перше судно вже завантажується: Зеленський оголосив про готовність України до експорту зерна
Читайте також: Наслідки війни Росії проти України для світової економіки — які країни постраждають найбільше