Обхід санкцій для російської нафти: що може змінити ситуацію, розповів Бураковський

Ілюстративне фото: stock-maks.com

Різке посилення заходів проти російського тіньового флоту могло б позитивно вплинути на обмеження імпорту нафти з РФ. Таку думку сьогодні, 11 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Він зазначив, що в проблемі обходу санкцій для російської нафти є два компоненти.

“Перший компонент — це безпосередньо транспортування нафти. І тут дійсно потрібне різке посилення заходів проти російського тіньового флоту та флоту, який не є тіньовим, але пов’язаний з російським. Це вічна тема, і на сьогодні, як мені здається, найефективнішим способом було б встановлення досить жорсткого контролю за продажем й використанням старих суден, старих нафтоналивних танкерів для того, щоб вони не потрапляли в руки Росії. І тут можуть бути найрізноманітніші вимоги”, — сказав експерт.

Бураковський додав, що другий компонент стосується безпосередньо споживання російської нафти.

“Є країни, які намагаються заробити на російській нафті. Росія готова давати досить великі дисконти для того, щоб продавати безпосередньо нафту. І таким чином, це вже питання, пов’язані з міжнародною економічною дипломатією, розширенням коаліції, яка безпосередньо встановлює санкції й намагається реалізувати ці санкції максимально ефективно проти Російської Федерації”, — сказав він.

Бураковський додав, що країни, які допомагають РФ обходити санкції, отримують від неї нафту з дисконтом, а потім можуть виробляти нафтопродукти, які мають постійний попит.

“Іноді навіть складається така досить цікава ситуація, коли з російської нафти виробляється, наприклад, дизельне пальне, яке потім надходить, скажімо, на ринок того ж Європейського Союзу. Тобто тут ось такий ось, як би так сказати, замкнутий ланцюжок. І, в принципі, завжди різного роду операції з підсанкційними товарами є ризикованими. Вони, з одного боку, можуть принести великі проблеми, але, з іншого боку, вони, як правило, приносять вищий прибуток, ніж операції на нормальному прозорому ринку. Це, на жаль, економічний закон економічної злочинності”, — сказав Бураковський.

Читайте також: Чипи, танкери, СПГ — що увійде до 15-го пакету санкцій проти РФ (ВІДЕО)

Раніше комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус сказав в ефірі FREEДOM, що, щоб уникнути екологічної катастрофи, необхідно розширювати санкції та забороняти проходити суднам тіньового флоту РФ через європейські води.

Прямий ефір