Обережна позиція відкриває скриньку Пандори: інциденти з “Шахедами” у Румунії проаналізував Снєгирьов

БпЛА Shahed. Фото: gettyimages.com

Російська Федерація, запускаючи безпілотники до повітряного простору країн Альянсу, тестує систему протиповітряної оборони НАТО, а також можливості своїх БпЛА їй протидіяти. Обережна реакція США та Альянсу провокує Москву на продовження подібних дій. Таку думку сьогодні, 27 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Водночас він наголосив, що позиція найближчих сусідів України — Румунії та Польщі — щодо подібних провокацій зазнала останнім часом значних змін.

“Румунія — єдина країна з суміжних з Україною, яка не просто заявила, але практично передала українській стороні ЗРК “Петріот” для знищення саме аеродинамічних та аеробалістичних цілей. Тобто румунська сторона практично підійшла до цього питання, надавши Україні можливість знищення подібних цілей над територією самої України без можливості ескалації конфлікту з Російською Федерацією… І слід зазначити зміну риторики й польської сторони. Ви пам’ятаєте про спільну українсько-польську заяву, що польська сторона готова збивати аеродинамічні цілі, безпілотники над територією України. Але відповідна реакція з боку Сполучених Штатів не дозволила практично перейти до розв’язання цього питання”, — коментує Снєгирьов.

Аналітик упевнений, що від подальших повітряних провокацій проти Альянсу Москва не відмовиться: вони продовжуватимуться не лише у повітряному просторі Румунії, а й у Польщі.

“Я не відкидаю можливості подальшого проникнення в повітряний простір саме країн НАТО на більш, скажімо так, серйозну відстань від кордону з Україною. Російська Федерація тестуватиме можливості країн НАТО в моменті можливого оголошення дії положень статті п’ятої статуту НАТО — йдеться про колективну безпеку. Порушення повітряного простору — це фактично оголошення війни. Тому і заяви від країн НАТО, насамперед Польщі та Румунії, дуже обережні щодо цього питання. І ще раз наголошу на більш ніж обережній позиції Сполучених Штатів. На мою думку, подібним характером дій Сполучені Штати відкривають так звану скриньку Пандори, даючи можливість Російській Федерації для подальшої ескалації напруженості”, — каже гість ефіру.

Снєгирьов припускає, що лише тестуванням систем ППО та реакції Альянсу Росія може не обмежитися.

“Я не виключаю можливості й безпосередньо завдати удару по логістичній інфраструктурі на території Польщі. Насамперед йдеться про військові об’єкти в районі Жешува. Не випадковою є реакція польської сторони, а саме посилення засобів ППО в даному районі. Тобто намагаються прикрити логістичні об’єкти, розуміючи можливі подальші сценарії з боку Російської Федерації”, — зазначив він.

На думку Снєгирьова, позиція Альянсу щодо провокацій РФ вимагає коригування, насамперед, як зазначає аналітик, йдеться про позицію США, які виступають проти збивання засобів повітряного нападу РФ у небі над Україною союзниками по НАТО.

“Я думаю, що найближчим часом ми таки почуємо про зміни на краще. Адміністрація Байдена змушена буде враховувати й думку європейських партнерів, і невдоволення української сторони з приводу подібного характеру заборон”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: У Румунії виявлено уламки БпЛА Росії після атаки на Україну — реакція Заходу (ВІДЕО)

Нагадаємо, під час російських атак на півдні України ударні безпілотники “Шахед” два дні поспіль перетинали державний кордон України та Румунії. Спочатку до Румунії залетів один “Шахед”, потім — три. Румунські збройні сили їх не збивали, але змушені були реагувати підняттям у повітря F-16. Як зазначив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук, подібні інциденти — чергова спроба РФ провести “червоні лінії” і подивитися на реакцію Альянсу.

Читайте також: РФ продовжує провокації проти країн НАТО — розбір інцидентів у Румунії та біля берегів Аляски (ВІДЕО)

Прямий ефір