Об’єкти на території РФ, з яких завдають ударів по Україні, мають стати головними цілями для українських військових. І тільки Україні вирішувати, коли і якою зброєю ліквідувати російські склади зі зброєю або скупчення техніки. Для цього Захід має посилити постачання розвідувальних комплексів, далекобійних ракет і в майбутньому — винищувальної авіації. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 15 липня, висловив генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.
“Об’єкти Російської Федерації, з яких завдають постійних ударів, повинні бути головною ціллю для ураження. Але союзники зі своїх боязких підходів пропонують нам не керуватися цим принципом. І на таких умовах дають нам далекобійне озброєння. Звісно, якщо не завдавати таким чином ударів, це значно зменшує ефективність застосування наших сил. І це дає перевагу противнику. Що у війні за існування нашої держави та народу неприпустимо”, — акцентував гість ефіру.
Романенко нагадав, що у Збройних силах України розпочав роботу підрозділ “Очі яструба”, який сформовано з аеророзвідників.
“Очі яструба” — це частина розвідувальна. Але варто розуміти, що отримати інформацію — не сама по собі мета як така. Важливо використати цю інформацію для того, щоб завдати поразки об’єктам противника і бути в цьому ефективним”, — зазначив експерт.
Такі напрацювання в Україні, за його словами, були ще з минулого століття. Але рівень розвитку техніки не дозволяв їх реалізовувати ефективно.
“Зараз той час, коли ми бачимо, що це можна робити й що це потрібно робити. Для збору інформації недостатньо просто мати безпілотні апарати. Необхідно мати також літаки дальньої організаційної розвідки, як E-3, натовський, або як у росіян, але слабші, звісно, А-50, яким вони забезпечували роботу бортів МіГ-31 з “Кинджалами”. Тобто було заради чого проводити такі дії. Також є Grumman E-2 Hawkeye (“Гокай”) — американський військовий палубний літак. Такі літаки ЗСУ теж потрібні”, — пояснив Романенко.
За його словами, далеко в цьому напрямку пішли США. Крім того, американці потужно можуть використовувати й дані, які збираються з космосу.
“Тут ми первинні тільки робимо кроки. Але це дуже важливо. Війна підштовхує нас до формування, наприклад, протиракетної оборони, формування розвідувально-ударного комплексу”, — доповнив гість ефіру.
За словами Романенка, в Україні компанія “Антонов” розробляла подібний літак. Його прототип — Ан-70.
“Зараз він би дуже був нам потрібен і значно допомагав. Аналог такого нам необхідний, але оскільки швидко — потрібно, щоб допомогли союзники”, — додав він.
Однак, наголосив Романенко, Україна також може розробляти технології та зразки техніки світового рівня, перспективи є.
Ігор Романенко також нагадав, що Україна працювала над проєктом “Сапсан” — багатофункціональним оперативно-тактичним ракетним комплексом.
Цю розробку, вважає експерт, треба в пришвидшеному режимі завершувати й озброюватися, оскільки цей комплекс кращий, ніж російський “Іскандер”.
“У нас є безпілотні апарати, хоча є деякі проблеми із завершальним етапом — поставити на потік. Є у нас і реактивні, і нереактивні БпЛА, які можуть діяти за сотні й за тисячі кілометрів. Питання в тому, щоб організувати виробництво і швидко їх розвивати”, — сказав військовий експерт.
Читайте також: Від ремонту бронетехніки до розробки нових гаубиць: український ВПК розвивається у співпраці із західними партнерами (ВІДЕО)