Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) приєдналися до санкцій щодо тіньового флоту Росії. Як заявили в Міністерстві енергетики та інфраструктури ОАЕ, під обмеження потрапили танкери під прапором Камеруну. Їх підозрюють у нелегальному транспортуванні підсанкційної російської нафти, інформує FREEДОМ.
За відомостями журналістів Bloomberg, 11 танкерів під прапором Камеруну за останні 12 місяців заходили в російські порти. Після розширення санкцій на низку компаній з ОАЕ, в грудні 2023 року Абу-Дабі заборонив кораблям під прапором Камеруну перебувати у своїх територіальних водах.
“Прапор Камеруну було додано до забороненого списку, і морські компанії та суднові агенти не повинні надавати послуги танкерам, зареєстрованим у цій африканській країні”, — йдеться в заяві Міністерства енергетики та інфраструктури ОАЕ.
Росія створила значний танкерний флот, щоб забезпечити постачання нафти, зокрема, до Китаю та Індії. Щоб обійти західні санкції щодо країни-агресора, багато суден ходять під прапорами інших держав. Наприклад, Камеруну.
“Тіньовий флот — це, по суті, кілька сотень кораблів, які були придбані. Ми не знаємо, ким саме, з метою транспортування російської нафти. Дуже велика частина, можливо, велика частина флоту має якийсь тіньовий компонент, чи то страховка, чи то власник судна, чи то той, хто керує судном. Дуже часто в цьому є щось неясне. Відбувається це так: Росія отримує свою нафту і везе в бухту на півдні Греції, звідки її перевантажують на інші танкери, які потім транспортують ту саму нафту до Китаю та Індії”, — пояснив журналіст агентства Bloomberg Ларік Найтінгейл.
Згідно з даними Reuters, після того, як найбільші індійські нафтопереробні заводи (НПЗ) зіткнулися з проблемами в оплаті за російську нафту, в Індії вирішили забезпечити додаткове постачання сировини з Саудівської Аравії. Зокрема, індійські нафтові компанії не отримали щонайменше 6 млн барелів у листопаді та грудні 2023-го.
Танкери з нафтою з Камчатки тижнями стояли на рейді біля берегів Південної Азії, чекаючи розвантаження.
“Дочірня компанія “Роснефти” не змогла відкрити рахунок в Об’єднаних Арабських Еміратах, щоб індійські клієнти розплатилися в дирхамах. У результаті поставки російських барелів до Індії обвалилися на третину, до мінімуму за 11 місяців: у грудні вони становили лише 1,5 млн барелів на добу, хоча в травні досягали 2,15 млн”, — пише Reuters.
Міністр нафти і газу Індії Хардіп Сінгх Пурі заявив, що проблема з російською нафтою не в платежах, а в цінах: Москва зменшила знижки, і НПЗ віддають перевагу іншим постачальникам. А нафта з Саудівської Аравії відповідає індійським запитам.
У січні Королівство оголосило про знижки для клієнтів у всьому світі, а для країн Азії зменшило ціну на два дол. за барель. Однак, як пише Reuters, всупереч заявам індійської влади, саме питання оплати російської нафти залишається перешкодою для індійських НПЗ.
У 2023 році Росія запропонувала перейти на розрахунки в китайських юанях, але це не влаштувало індійську сторону. Зі свого боку, оплата в рупіях виявилася неприйнятною для Москви.
Читайте також: Індія скорочує імпорт нафти з Росії: подробиці (ВІДЕО)