Білий дім звернув увагу американських законодавців на останні заяви російського диктатора Володимира Путіна щодо його намірів досягти своїх цілей у війні проти України, й закликав Конгрес не зволікати з ухваленням нової допомоги Україні. З такою заявою виступив у четвер, 14 грудня, у Вашингтоні координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, інформує FREEДОМ з посиланням на “Укрінформ”.
“Майже через 20 місяців після початку жорстокого й варварського вторгнення, Путін заявив сьогодні, що його агресія в Україні не завершиться, і мир настане лише тоді, цитую, “коли наші цілі будуть досягнуті”… Але я дуже сподіваюся, що ті республіканці в Палаті представників, які місяцями тримали в заручниках критично важливу допомогу Україні, почули послання Путіна голосно й чітко”, — зазначив Кірбі.
Він продовжив, що в той час, як члени Палати представників роз’їдуться по домах на різдвяні свята, український народ надалі переживатиме обстріли мирних міст, які Росія націлює по критично важливій інфраструктурі.
“Їм потрібна наша допомога. І це їм потрібно зараз, а не після різдвяного яєчного лікеру”, — сказав Кірбі.
Представник адміністрації Байдена наголосив, що події в Україні — це не чужа війна.
“Путін кидає виклик безпосередньо міжнародному порядку, який ми допомагали будувати, він кидає виклик Статуту ООН, він кидає виклик розумінню суверенітету, він кидає прямий виклик демократії”,— заявив Кірбі.
Він наголосив, що і суперники, і друзі Сполучених Штатів зараз стежать за тим, чи зможе Конгрес затвердити запит президента з додатковим фінансуванням.
“Бездіяльність — теж дія. Нам давно пора діяти на захист наших інтересів національної безпеки”, — зауважив представник Білого дому.
Читайте також: Припинення військової допомоги Києву продовжить війну, а не покладе їй край, — Столтенберг на зустрічі з Фіцо
Нагадаємо, у четвер лідер більшості в Сенаті США демократ Чак Шумер заявив, що верхня палата, яка мала піти на різдвяні канікули вже цього тижня, продовжить свою роботу з наступного понеділка. Законодавці проводять переговори по міграційній реформі, щоби розблокувати рішення з допомогою Україні, Ізраїлю й Тайваню.