НПЗ, склади, аеродроми горять у РФ після атак БпЛА — огляд тижня (ВІДЕО)

Пожежа на нафтобазі в Ростовській області. Фото: Telegram-канал "Новости Ростова".

Дрони атакували цієї ночі підприємство енергетики у місті Кашира Московської області, ще один безпілотник упав на Московський нафтопереробний завод у Капотні. Окрім НПЗ, уражені дві теплові станції, газорозподільні мережі, теплові та трансформаторні підстанції у Московському регіоні. Водночас у Москві напередодні готувалися до атаки на місцевий НПЗ. Російські пабліки повідомляли, що до підприємства стягнули всі можливі сили та засоби МНС, передає FREEДОМ.

Останні кілька місяців дрони атакують стратегічно важливі об’єкти у тилу Росії. Цілями є бази військово-повітряних сил, нафтобази, склади боєприпасів, командні центри. Після численних атак на російські нафтопереробні підприємства виробництво дизельного палива в серпні скоротилося на 7,5% порівняно з червнем і становить 7 млн тонн, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.

Через численні атаки на НПЗ у Росії пожежники скаржаться на брак елементарних засобів, наприклад, пожежних рукавів. У мережі з’явилося відео можливої ​​причини нестачі — до Московського НПЗ стягують десятки їх за сотні метрів завдовжки. Співробітників московського МНС до 9 вересня переводять на посилений режим роботи.

“Серед заходів — виставлення варти, введення резервних змін та техніки, яка має бути у бойовому розрахунку та готова до роботи. На відео — ще один захід: понад десяток пожежних рукавів неподалік Московського НПЗ. Раніше стало відомо, що шкільні лінійки цього року в Москві відбудуться у приміщеннях, а не на вулиці”, — повідомив Telegram-канал “ЧТД”.

Тим часом екстрені служби в регіонах скаржаться на відсутність пожежної піни, через що нафтобази, що розташовані там, палають цілодобово.

У середу, 28 серпня, вдруге дронами була атакована нафтобаза “Атлас” у Ростовській області. Наступного дня Генеральний штаб Збройних сил України підтвердив, що її атакували Сили оборони та Головне управління розвідки.

“Завдання виконані підрозділами Сил спеціальних операцій Збройних сил та Головного управління розвідки Міноборони України у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони. Детальна інформація про наслідки ураження уточнюється. Сили оборони України продовжують вживати всіх заходів для підриву військово-економічного потенціалу російських окупантів та припинення російської збройної агресії проти України”, — повідомили у Генштабі ЗСУ.

Тієї ж ночі Україна завдала удару по нафтобазі “Зеніт” у Кіровській області, розташованій за 2 000 км від кордону. “Зеніт” забезпечує пальним російські війська, що воюють в Україні. Також у ніч на 28 серпня БпЛА атакували склад боєприпасів у Воронезькій області, через що владі довелося евакуювати два села.

“Чим менше робочих нафтобаз є ближче до кордону, тим складніше забезпечення російських окупаційних військ пально-мастильними матеріалами. Логістика відіграє важливу роль у доставці ПММ передовим підрозділам, і більшість нафтобаз, що розташовані в зоні ризику, — це саме ті, які зберігають і відправляють продукцію російським військам”, — зазначив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

З початку року дрони атакували російські НПЗ не менше ніж 64 рази, повідомило ВВС. На деяких НПЗ припинили працювати установки первинної переробки нафти. У першому кварталі свої потужності зупинили щонайменше сім російських заводів.

Після успішних атак по російських НПЗ Кремль засекретив дані щодо виробництва дизпалива. Тепер статистика ринку бензину недоступна. Росія заявила про продовження заборони експорту бензину до кінця серпня, потім — до кінця осені, а тепер — до наступного року.

“Можна очікувати на збільшення дефіциту, а оскільки для того, щоб подолати дефіцит, Росія скасувала експорт, то немає коштів для того, щоб компенсувати ці втрати. Відповідно, виробники будуть змушені підвищити внутрішні ціни для того, щоб отримати додаткові кошти, зокрема і на ремонт… Коли експорт був, то від експорту надходить валюта, і за рахунок цих зовнішніх надходжень можна утримувати внутрішні ціни. Але оскільки такого додаткового джерела грошей нафтокомпанії не мають, то зростання цін просто неминуче”, — прокоментував комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.

Безпілотники атакують російські нафтобази, склади з військової техніки та аеродроми. Таким чином Україна захищається від російських атак. Під час масового обстрілу вранці 26 серпня дрони завдали удару по російській авіабазі “Енгельс” під Саратовом. Саме звідти бомбардувальника Ту-95 було піднято для обстрілів української території. А сьогодні завдяки власному виробництву в Україні вже є безпілотники, які здатні долати 3 000 км та вражати цілі глибоко на території Росії. Ці безпілотники можуть долетіти до Сибіру.

Читайте також: Атаки на нафтобази Росрезерву завдають шкоди логістиці збройних сил РФ — розбір експерта

Нагадаємо, понад 160 ракет, 780 керованих авіабомб, 400 ударних БПЛА застосувала РФ проти українців протягом цього тижня. Президент Володимир Зеленський заявив: справедливо, щоб українці могли відповідати на російський терор саме так, як необхідно, щоб його зупинити.

Прямий ефір