Новий закон про “виправдання і пропаганду екстремізму” дозволить репресувати будь-кого, — російський опозиціонер

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Держдума РФ в першому читанні ухвалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за “публічне виправдання і пропаганду екстремізму”. Це дозволить російський владі репресувати будь-кого, хто виступатиме проти неї. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський опозиційний політик і громадський діяч Дмитро Гудков.

“Якщо ти завтра скажеш, що, наприклад, Фонд боротьби з корупцією, визнаний екстремістською організацією, боровся з корупцією досить ефективно, то ти автоматично потрапляєш під дію закону про виправдання екстремізму. Екстремістом можуть визнати будь-якого громадянина, який критикує владу або виступає проти влади”, — сказав він.

Таким чином, силовики режиму отримують легалізований механізм, щоб посадити людину за банальний коментар у соціальних мережах, аж до 5 років.

“За будь-яку спробу сказати щось позитивне про людей, яких влада вважає екстремістами. Не думаю, що ситуація з репресіями сильно зміниться, тому що посадити можуть будь-кого. Як кажуть, була б людина, а стаття знайдеться. Ось, вони придумали нову статтю, щоб спокійно штампувати судові рішення і саджати всіх своїх опонентів”, — зазначив він.

Опонентів як політичних, так і громадських діячів, і журналістів, каже Гудков.

“Наприклад, у нас було кілька незалежних журналістів, які просто дали об’єктивну картину про те, чому Жлобицький (2018 року Михайло Жлобицький здійснив самопідрив в управлінні ФСБ в Архангельську, — ред.) здійснив теракт. Журналістів — судили за законом про виправдання тероризму. Зручно, нічого не потрібно робити, просто вибираєш опонента, дивишся, що він написав за останні кілька років у соціальних мережах, напевно, там десь там про Навального (російський опозиціонер Олексій Навальний, — ред.), десь там про Фонд боротьби з корупцією, хапаєш цю людину і саджаєш, уже є готова стаття”, — підсумував Дмитро Гудков.

Читайте також: Перший росіянин домігся зняття статусу “іноагента” — подробиці від Мацуки

Як повідомлялося, у Росії все частіше спливають пропозиції від затятих патріотів позбавляти громадянства росіян, які не підтримують кремлівську владу.

Прямий ефір