Новий уряд Великої Британії показує, що максимально підтримуватиме Україну, — Дікінсон

Прапори Великої Британії та України. Фото: ukrinform.ua

Новий уряд Великої Британії демонструє, що приділятиме Україні не менше уваги, ніж колишній. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів редактор української служби Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine та Lviv Today Пітер Дікінсон.

На його думку, показником цього є і те, що новий міністр оборони Великої Британії Джон Хілі прибув в Україну з візитом майже відразу після свого призначення.

“Звичайно, це показник, що новий британський уряд буде не менше уваги приділяти Україні, і, швидше за все, навіть більше. І вони з перших днів уряду так говорять. І навіть задовго до цього так говорили. Кір Стармер був у Києві півтора року майже тому, він приїхав у лютому 2023 року і сказав приблизно так само, що ми будемо наступним урядом, і ми будемо підтримувати Україну ще більше, ніж той, який зараз існує. Тому ми бачимо, що вони готові показувати реальними діями, що буде продовжуватися така сама підтримка України”, — сказав Дікінсон.

На його думку, новий британський уряд використовуватиме, ймовірніше, не військові, а фінансові інструменти для тиску на РФ, яка веде агресивну війну проти України.

“Я думаю, насамперед це буде фінансовий інструмент. Вони будуть більш жорстко діяти в плані заморожених російських грошей, які лежать на Заході, зокрема іншої російської власності, яка належить Великій Британії. Ось дуже великі гроші інвестовані в британські ринки — і в нерухомість, і так далі, і так далі. Тобто вони можуть впливати на Росію через фінансові точки досить жорстко. І це було досить складно для попередньої влади, тому що вони мали дуже тісний зв’язок із Росією через фінансові інструменти”, — сказав Дікінсон.

Редактор української служби Atlantic Council наголосив, що у британських виборців популярна підтримка України, вони вважають, що це в інтересах їхньої держави.

“Для британців у цій ситуації Україна на сьогодні сильно нагадує британську позицію в 1940-ві роки, коли Британія одна стала проти Гітлера, і весь світ обговорював, чи буде Британія здаватися, чи буде Британія йти на якийсь компроміс із Гітлером. І Вінстон Черчилль сказав: “Ні, ми будемо воювати”… Тобто ця позиція України на сьогодні дуже сильно схвилювала британських людей. Це перша позиція. Друга — Британія завжди у своїй історії воювала проти будь-якої європейської влади, яка хотіла домінувати на континенті”, — сказав Дікінсон.

За його словами, британці бачать у Путіні другого Гітлера й переконані, що в британських інтересах, щоб такий тиран не переміг. Крім того, позиція британців пов’язана з брекзитом: Британія відновлює свій вплив на світовій сцені.

“Ось зараз у плані боротьби проти російської агресії, проти путінського імперіалізму в Британії є можливість показати всьому світу, що все-таки Британія залишилася такою впливовою країною, яка має вплив на світову сцену, яка захищає західний світ і захищає цінності демократичного світу”, — вважає Дікінсон. 

Читайте також: Новий пакет військової допомоги для України анонсував міністр оборони Великої Британії — подробиці

Нагадаємо, під час вечірнього звернення 7 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зміцнюватиме свій флот разом із Великою Британією та Нідерландами.

Прямий ефір