Українські безпілотні підводні човни технологічно складніші за надводні дрони та мають більший спектр можливостей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
“Підводні дрони технологічно складніші, тому що набагато вищі вимоги щодо герметизації, щодо відповідного обладнання, яке дозволяє підтримувати зв’язок. Але водночас вони мають великий спектр можливостей”, — сказав він.
За словами речника, порівняно з надводними апаратами, український підводний безпілотник “Марічка” складніше виявити і знищити.
“З тих параметрів, які заявлені по “Марічці”, одним із цікавих моментів та нюансів є можливість перебування її в сплячому режимі. І це насправді дуже важливо, тому що під час моніторингу підводної обстановки, звісно, рухомі цілі більш помітні, ніж ті, які зачаїлися. Відповідно, маючи певні дані про те, де, коли і як можуть проходити ворожі кораблі, цей дрон може бути набагато ефективнішим за надводний, тому що його складніше виявити, тому що його складніше зупинити. Якщо надводні дрони можуть відстрілюватися зі штатного озброєння кораблів або, припустімо, персоналом, зокрема, і з великокаліберних кулеметів, то, звісно, з підводним дроном уже це все стає неможливим і неефективним. Тому, звичайно, у перспективі за ними більше майбутнього, але вони складніші і в управлінні, і у виробництві”, — сказав Плетенчук.
Він зазначив, що технічні характеристики “Марічки” дозволяють їй “накрити” російські кораблі в будь-якому пункті базування в Чорному морі.
Плетенчук наголосив, що РФ зараз активно розосереджує свій флот.
“Насправді те, що ми бачимо, називається розосередження. Вони намагаються зараз перерозподілити свої бойові одиниці по різних портах, періодично змінювати їхнє місце стоянки, тому що таким чином вони намагаються убезпечити себе від можливих ударів. І для цього вони використовують у гаванях бонові загородження проти надводних й підводних дронів. Але, як з’ясувалося, що стосується повітряної складової, тут у них є прогалини. Попри те, що всі ці гавані мають ешелоновану протиповітряну систему оборони, вона показала свою недостатню ефективність. Саме тому вони змушені триматися якомога далі від Севастополя. Це при тому, що Севастополь є основною військово-морською базою в Чорноморському регіоні”, — сказав речник.
Він додав, що вже два російські носії можна було спостерігати навіть в Азовському морі, чого раніше ніколи не відбувалося.
Читайте також: Успішні операції України в акваторії Чорного моря — хронологія подій (ВІДЕО)
Нагадаємо, в Україні розробили новий підводний безпілотник “Марічка”, який може атакувати кораблі та морську інфраструктуру. Максимальна дальність плавання “Марічки” — 1 000 км. Тобто підводний дрон може здійснювати рейси практично в будь-яку точку Чорного моря. Для наближення до заданої цілі безпілотник може запускатися також із кораблів у морі.