Новий український дрон-ракета “Пекло” здатний пробивати російські системи ППО завдяки своїй високій швидкості. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.
Він зазначив, що українські інженери зараз пропонують технології, які дають змогу в комбінації різних типів пристроїв досягати максимального ефекту.
“Приміром, Україна прекрасно працює з дронами по цілях, які розташовані на відстанях 1 800 км або менше, або більше. Але в будь-якому разі Україна вже демонструє можливості вражати цілі на дистанціях 1 000+ кілометрів. І коли ми говоримо про використання такого обладнання, то частіше за все ми бачимо навіть за тими інформаційними уривками, які надходять з РФ, що це досить повільні дрони, які впевнено проходять всі рубежі оборони ворога й вражають ті чи інші цілі. Але при цьому вони є безумовно вразливими цілями, коли ми говоримо про засоби протиповітряної оборони противника, особливо коли він дислокує якісь зі своїх підрозділів із фронтової території для захисту тилових об’єктів, які зараз є незахищеними”, — розповів експерт.
Яковенко наголосив, що український дрон-ракета “Пекло” є зразком еволюції нового типу пристроїв. Це обладнання вже має більшу середню швидкість.
“Відповідно проти нього не працюють уже ті механізми, які могли працювати проти обладнання, яке було умовно повільним. Тобто зараз, коли ми говоримо про швидкість 700 км на годину — це величезна швидкість, яку можна порівняти з крилатими ракетами, а не просто з дронами. І тут ми можемо говорити про те, що використання дронів такої конфігурації економічно більш ефективне, тому що такий дрон робити дешевше за ракету, але він при цьому може нести не меншу руйнівну потужність. А найголовніше — це можливість використовувати таке обладнання в комбінації з більш повільними дронами зі збільшеним боєзарядом. І такого типу повітряні цілі, які будуть проривати лінії оборони противника внаслідок своєї швидкості”, — сказав він.
Експерт додав, що “Пекло” — це українська розробка, й перед інженерами стояло завдання збирати дрони та технології з тих запасних частин й компонентів, які виробляються на території України.
“Навіть якщо зараз тимчасово якийсь із цих елементів обладнання закуповується за кордоном, ми впевнені, що локалізація буде стовідсоткова, й ті компоненти, які навіть зараз якщо й імпортуються, вони будуть заміщені безпосередньо українськими варіаціями. Тобто коли ми перед собою бачимо таке обладнання, воно на 100% орієнтоване на те, щоб створюватися повністю в Україні”, — сказав Яковенко.
Читайте також: “Дозволить розносити склади вщент”: про ефективність дрона-ракети “Пекло” висловився військовослужбовець ЗСУ
Нагадаємо, у День ЗСУ, 6 грудня, Силам оборони України за участю президента Володимира Зеленського було передано першу партію дронів-ракет “Пекло”, які серійно почала виробляти Україна. “Пекло” вже має підтверджене бойове застосування.