Новий тип дронів-камікадзе Росія перший раз випробувала під час нещодавньої атаки в районі Києва, — Коваленко

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В України є паритет із РФ за деякими модифікаціями безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Тут 50 на 50, якоюсь мірою є баланс, якоюсь — дисбаланс. Про це сьогодні, 26 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“У низці номенклатури так, за низкою номенклатури у Росії все ж поки що є перевага, на жаль. Але не за рахунок свого власного виробництва, а за рахунок постачання з Ірану. Це номенклатура Shahed-136. Плюс у них є перевага за баражувальними боєприпасами — “Ланцет”. Поки що в такій кількості, як вони можуть виробляти “Ланцети”, ми не можемо виробляти наші аналоги. З іншого боку, у нас є певна перевага у виконанні та застосуванні FPV-дронів, “Мавіків” тощо”, — сказав він.

Також Коваленко прокоментував інформацію, що американський Інститут вивчення війни (ISW), спираючись на слова так званих російських воєнкорів, вважає, що Росія, ймовірно, почала використовувати для ударів по Україні новий тип дронів-камікадзе. Ці безпілотники називають “Італмас”, вони ж “Виріб 54”. Нібито вони мають більшу ударну дальність, ніж російські “Ланцети”, проте є і більш легкими та дешевими, ніж “Шахеди”.

“Інформації про них дуже мало, але, якщо говорити про сам “Італмас”, то його не можна називати аналогом “Ланцета”, оскільки “Ланцет” — це баражувальний боєприпас. А в цьому випадку ми говоримо про безпілотний літальний апарат. Єдине, що вони виробляються однією і тією ж компанією Zala. І якщо говорити про “Італмас”, то це такий собі БпЛА 421-04М на стероїдах. 421-04М — це теж безпілотник виробництва компанії Zala, але спочатку він був розвідувального типу і використовувався для того, щоб контролювати кордон, спостерігати лісогосподарства. І за своїми характеристиками дуже схожий на “Італмас”, навіть за самою конструкцією тощо, але “Італмас” дещо більший”, — каже оглядач.

Цей БпЛА має двигун DLE60, до того ж розміщення в них однакове — у носовій частині самого апарата. Таке розміщення дає змогу знизити теплове випромінювання двигуна і підвищити скритність від зенітно-керованих ракет із тепловими головками наведення.

“У принципі, дальність може становити десь до 200 км. Є неприємний момент — саме на “Італмасі” Zala намагалася реалізувати свій проєкт з упровадження штучного інтелекту, який під час, наприклад, використання комплексів РЕБ обрубував зв’язок з безпілотником по GPS, наприклад, каналу, то в такому разі вмикався б саме штучний інтелект, який продовжував би політ цього безпілотника далі для виконання бойового завдання і знищення того об’єкта, на який він орієнтований. Тобто я не виключаю, що ті випадки, які ми могли спостерігати не так давно в районі Києва, це було перше випробування цих безпілотників”, — розповів Коваленко.

Він зазначив, що не можна сказати, що ці дрони кращі за “Шахедів”.

“Вони не кращі, теж досить примітивні у виконанні, конструкції, але навіть така примітивна дешева конструкція несе серйозну загрозу, особливо з урахуванням того, що намагаються росіяни в них реалізувати. А це менша помітність для ракетного озброєння і більша виживаність під час впливу комплексів РЕБ”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Росіяни намагаються виснажити українську систему ППО за допомогою “газонокосарок” — подробиці від авіаційного експерта

Як повідомлялося раніше, російські окупаційні війська почали запускати по Україні новий тип ударних безпілотників (БпЛА). Подібне озброєння агресор застосував уперше. Традиційно дрони увійшли в повітряний простір України разом із ракетами. Так російська армія намагається відволікти і виснажити українську систему ППО. Офіційної інформації про характеристики російського “ноу-хау” поки немає. Судячи з фотографій, які з’явилися в мережі, новий дрон — примітивний виріб із деталей, які можна замовити в онлайн-магазинах. Його особливість — звук двигуна, схожий на звук газонокосарки.

Прямий ефір