Новий путінський призов: що чекає на російських строковиків (ВІДЕО)

"Портал державних послуг Російської Федерації" ("Держпослуги РФ"). Фото: mil.in.ua

Ухилятися від призову в Росії стає все складніше: нові норми про електронні повістки вже набули чинності. Зачеплять вони не лише строковиків, а й резервістів, повідомляє FREEДОМ.

Перші електронні повістки у тестовому режимі в рамках весняного призову вже отримують призовники у Санкт-Петербурзі. При цьому військова російська система не справляється з мобілізованими на війну. Ті скаржаться на відсутність підготовки, обмундирування та повну некомпетентність командирів. А на окупованих з 2014 року територіях Луганської та Донецької областей України матері незаконно мобілізованих студентів понад пів року намагаються домогтися повернення своїх дітей з війни, розв’язаної Росією проти України.

Матері написали колективну скаргу до Міністерства оборони РФ. У ній розповіли, що навесні 2022 року студентів під тиском змусили підписати контракти з російською армією. Жодного результату скарги та звернення не принесли. Студенти досі залишаються на війні.

“Під час проходження військової служби ними було укладено контракти про проходження військової служби у збройних силах РФ, термін дії яких у більшості закінчено. Контракти укладено з порушенням законодавства”, — скаржаться матері.

Понад 100 російських мобілізованих зникли на Луганщині після відмови підписати контракти з приватною військовою компанією. Як повідомляє видання Аstra, спочатку їм погрожував командир, потім озброєні бійці ПВК “Вагнер” закрили мобілізованих на вагонобудівному заводі у місті Кадіївка. Після цього росіян вивезли на полігон у тій же Луганській області. З того часу вони не виходять на зв’язок, але до цього телефоном встигли розповісти рідним про те, що відбувається.

“Нас тут 150 людей зачинено на вагоноремонтному заводі, нас тупо продали, а ми з цим не погодилися. Але просто ці питання не розв’язуються. Взяти 150 осіб “на лоха” і висмикнути до Південного військового округу зі словами, що “там ви будете передані у військову частину і проходитимете навчання, а далі виконуватимете функцію територіальної оборони”. А ми, виявляється, уже “за стрічкою” і без документів”, — повідомив російський мобілізований у телефонній розмові з родичами.

Двоє колишніх найманців ПВК “Вагнер” зробили громадському проекту Gulagu.net шокуючі зізнання про те, як убивали полонених, українських дітей та жінок. Після публікації відео із зізнаннями про скоєння воєних злочинів, ресурси, пов’язані із засновником ПВК Пригожиним, почали публікувати пости зі спростуваннями розповідей колишніх ув’язнених, які стали найманцями. А автори зізнань розповіли засновнику Gulagu.net Осечкіну, що їм почали надходити погрози.

“У найкоротший термін мене можуть усунути. Розумієш, у чому річ? Щоб ти розумів, якщо щось торкнеться мене, йди до кінця, зрозумів? Але тільки не залиш моєї родини, добре? Я не хочу, щоб це відбувалося, вбивство людей”, — попросив колишній найманець ПВК “Вагнер” Азамат Улдаров.

Кількість ув’язнених у Росії до кінця 2022 року скоротилася на 17 тис. осіб. Такого висновку дійшли журналісти російського видання “Медіазона” на підставі даних управлінь Федеральної служби виконання покарань (рос.: ФСИН) РФ 35 російських регіонів. Такий різкий спад може бути пов’язаний з вербуванням тих, хто відбуває покарання в колоніях на війну проти України, зокрема — найманцями ПВК “Вагнер”.

Тим часом військові комісари РФ із оптимізмом дивляться на призовну кампанію та подальшу мобілізацію.

“Думаю, що цю кампанію ми проведемо досить спокійно та з гарним настроєм”, — поділився військовий комісар Москви Максим Локтєв.

У Росії почали тестувати розсилку електронних повісток, щоб задіяти на війні проти України якнайбільше людей. Згідно з новим законом, повістка про призов буде вважатися врученою з моменту розміщення її електронної копії в “особистому кабінеті” на порталі держпослуг. Після цього військовозобов’язаному буде заборонено виїзд із країни доти, доки він не прийде у військкомат.

“Почнемо у тестовому режимі проводити сповіщення громадян про явку у військові комісаріати через портал держпослуг, через смс-повідомлення, ну, і в електронному режимі. Ось така особливість”, — повідомив військовий комісар Москви Максим Локтєв.

З 1 квітня у Росії стартував призов на строкову службу. Перших новобранців зі збірних пунктів уже відправляють до військових частин. Командири запевняють родичів, що солдатів-строковиків не посилатимуть на війну проти України. Але не обіцяють, що призовникам не пропонуватимуть підписати контракти з подальшим відправкою на війну.

Читайте також: Електронні повістки як нова форма мобілізації у РФ. Думки експертів про закон про “гарматне м’ясо”

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав закон, прирівнявши електронні повістки до паперових, а також запровадив створення реєстру для військовозобов’язаних росіян. Як повідомлялося, система електронних повісток не залишає вибору росіянам — у разі отримання повістки на них чекає або покарання за неявку, або необхідність іти в армію.

Читайте також: “Послуга швидкого відправлення росіянина на той світ” — адвокат прокоментував закон про електронні повістки

Прямий ефір