США оголосили про нову оборонну допомогу для України. Пакет на 350 млн дол. — вже 34-й із серпня 2021 року. Він включає, зокрема, боєприпаси для комплексів HIMARS і артилерійські снаряди, мінометні системи, гранатомети, стрілецьку зброю, ракети HARM, а також обладнання для розмінування та ремонту машин, тепловізори та іншу оптику, інформує FREEДОМ.
“Цей пакет військової допомоги містить більше боєприпасів для наданих США HIMARS і гаубиць, які Україна використовує для свого захисту, а також боєприпаси для бойових машин піхоти Bradley, ракет HARM, протитанкової зброї, річкових катерів та іншого обладнання. Тільки Росія може закінчити свою війну сьогодні. Поки РФ цього не зробить, ми будемо об’єднані з Україною стільки, скільки буде необхідно”, — йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена на сайті Державного департаменту Сполучених Штатів.
Ще мільйон артилерійських снарядів у найближчі 12 місяців Україні поставлять країни Євросоюзу. Йдеться про боєприпаси 155-міліметрового калібру — вони підходять для артилерії стандарту НАТО.
“Насамперед необхідно передати Україні боєприпаси, які залишилися для українських Збройних сил, надалі необхідно буде наростити виробництво, щоби, по-перше, відновити те, що було передано Україні, на запасах, на складах, і наступне — ще й продовжувати підтримку України. Мільйон до кінця року — це досить велика цифра, але, якщо подивимося на ситуацію на полі бою, нам необхідно навіть більше”, — вважає головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Мусієнко.
30 млн дол. на нелетальне озброєння і 470 млн дол. — на енергетичний сектор. Рішення надати нову допомогу Україні ухвалила Японія — країна, яка дотримується одного з найсуворіших у світі підходів до експорту озброєнь.
Згідно з японським законодавством, оборонним компаніям і держустановам заборонено продавати або передавати військову техніку в інші країни. Після 24 лютого 2022 року японський уряд вніс зміни до власних процедур. Завдяки цьому українські захисники отримали від Токіо спорядження, розвідувальні безпілотники та обладнання для розмінування.
“Оскільки в Японії є обмеження на експорт оборонної продукції, тобто озброєння, зараз там точаться дискусії про те, аби розширити список країн, які можуть отримувати такого роду озброєння з Японії — мається на увазі, щоб обмежувальні заходи у сфері експорту озброєнь не поширювалися на країни, які постраждали від агресії, яка йде всупереч із міжнародним правом”, — каже головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень із країн Азії Аліна Гриценко.
Отримати винищувачі від партнерів — один із пріоритетів українського військового командування з перших місяців великої війни. Рішення про передачу авіації — поки що радянського зразка — першою ухвалила Польща. Її приклад наслідувала і Словаччина. Прем’єр республіки Едуард Геґер схвалив відправку 13 літаків МіГ-29.
“Об’єктивний термін, коли ми можемо отримати F-16, — це не раніше осені, до того моменту, коли льотчики пройдуть навчання, отримаємо заправники і все інше. Поки що, до того моменту, все виглядає так, що з усіх країн колишнього Радянського Союзу будуть передані радянські літаки: МіГ-29, Су-25”, — прокоментував військовий експерт Павло Нарожний.
Для успішного контрнаступу і знищення російської оборони ЗСУ потрібні танки. У Білому домі про передачу Україні “Абрамсів” заявили ще в січні, але на полі бою в Україні вони мали з’явитися не раніше кінця 2023 року.
Однак у США знайшли спосіб передати Україні танки швидше. Замість версії М1А2 відправлять більш ранню — M1A1. Вони будуть у розпорядженні ЗСУ до кінця літа,— повідомив прессекретар Пентагону Пет Райдер.
Крім того, швидше, ніж спочатку планувалося, Сполучені Штати поставлять Україні й системи протиповітряної оборони Patriot (“Петріот”).
Як повідомлялося раніше, Європейський Союз погодив план постачання в Україну мільйона боєприпасів. Ініціатива передбачає постачання артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців на загальну суму 2 млрд євро.