Новий пакет допомоги від Німеччини: яке озброєння може отримати Україна, розповів Маломуж

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Німеччина стала лідером у Європі з військової підтримки України. Про це сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Звичайно, дуже чітка позиція, що Німеччина як лідер у Європі саме з постачання озброєння, техніки, боєприпасів, фінансових коштів Україні перебирає й функцію лідерства загалом… Німеччина визначатиме і свою позицію, і позицію Євросоюзу”, — сказав Маломуж.

За його словами, у новому пакеті допомоги від Німеччини Україна може отримати нові системи ППО, зенітні системи, протитанкову техніку, протидронні системи, системи розмінування та багато іншого.

“Насамперед, звісно, це системи протиповітряної оборони… Це Patriot, це IRIS-T, це Gepard, це, відповідно, тактичні зенітно-ракетні системи, це зенітні системи для захисту насамперед об’єктів енергоінфраструктури… Друга складова — це, звісно, вони спеціалізуються на бронетанковій техніці. Уже нам передали кілька сотень Leopard. Відповідно, передаються саме зараз вже нові й відремонтовані також танки. Це ремонтні бази, які будуть створювати умови для ремонту техніки, яка вийшла з ладу, наприклад, внаслідок не тільки боїв, а суто технологічно. Це самохідні установки дуже ефективні. Це радіолокаційні системи, разом з американськими вони створюють електронний щит і проти дронів, і навіть проти ракет… Це новітня модель розмінування, яка діє на відстані”, — сказав генерал.

Він також зазначив, що йдеться і про різні боєприпаси для Сил оборони України. Маломуж нагадав, що Німеччина зараз активно нарощує їхнє виробництво.

Він не виключив, що до пакету допомоги можуть увійти і тягачі, і мостоукладальники, і швидкохідні катери, і засоби захисту.

“Загалом ми можемо оцінити ситуацію, що це буде хороший пакет, але тактичного рівня. Ще потрібно, щоб й інші країни: і США, і Велика Британія, Франція, Італія та інші дали саме свої пакети. Тоді ми можемо мати консолідовану перспективу в плані не тільки оборони, але й проведення підготовки наступальних операцій тактичного й стратегічного рівня”, — сказав Маломуж.

Читайте також: Україна матиме більше зброї — Кулеба про підсумки зустрічі з главою Rheinmetall

Нагадаємо, під час візиту до Берліна 9 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг подякував канцлеру Олафу Шольцу за значний внесок Німеччини в Північноатлантичний альянс і рішучу підтримку України.

Прямий ефір