Новий історичний рекорд: Кремль нарощує витрати на держпропаганду (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: euroradio.fm

Кремль заклав у бюджет 2025 року понад 137 млрд рублів на фінансування державних телеканалів, ЗМІ та пропагандистських інтернет-проєктів, тим самим досягнувши нового історичного рекорду. У середньому держпропаганда обходитиметься платникам податків Росії у понад 2,5 млрд рублів на тиждень, повідомляє FREEДОМ.

День народження Путіна став святом марнославства кремлівського диктатора в Росії. 72-річчя господаря Кремля перетворили не тільки на всенародне свято, але й на змагання в демонстрації лояльності. Школи та дитячі садочки в багатьох регіонах провели “патріотичні” флешмоби та записали вітальні звернення. Так, у школі Ростовської області педагоги вишикували дітей початкової школи в слово “Путін”. У Забайкаллі портал chita.ru опублікував тест на знання диктатора, російські військові написали “За Путіна” на ракетах РСЗВ “Град”, а в Махачкалі його портрет прикріпили до повітряної кулі й підняли над площею.

У фінансуванні кремлівської пропаганди немає обмежень. Витрати бюджету за статтею “Засоби масової інформації” наступного року збільшаться на 13%, досягнувши суми 137,2 млрд рублів. Для порівняння, річний бюджет Тамбовської області — всього 75 млрд. Головними одержувачами коштів стануть державні ТВ-канали, пише The Moscow Times.

“Первый канал” отримає адресну субсидію на 6 млрд рублів для “наповнення телеефіру”. Ще 18,6 млрд рублів закладено в бюджеті для “Первого канала”, НТВ, ВДТРК, “Общественного телевидения России” та каналу “Карусель” для оплати трансляцій у глибинці (у населених пунктах із населенням менше ніж 100 тисяч осіб). Порівняно з поточним роком ці витрати зростуть на 1 млрд рублів. На 17%, до 10,9 млрд рублів, уряд збільшить фінансування МІА “Россия Сегодня”, — пише видання The Moscow Times у Telegram.

Витрати на пропагандистське агентство ТАСС підскочать на 26% — до 4,8 млрд рублів. Не залишаться без ласого грошового шматка також агентство “Регнум” та “Комсомольская правда” — вони отримають майже 600 млн рублів. Не забули в Кремлі й про дітей. На пропаганду в школах і садочках витратять 66 млрд рублів, що в 20 разів більше, ніж у 2022 році.

“Зокрема, збільшене фінансування отримає створене за указом кремлівського диктатора товариство “Знання”, що проводить так звані “лекції” та “майстер-класи” для молоді: сюди як спікерів залучають відомих російських політиків. Товариство отримуватиме 5,9-6,6 млрд рублів щорічно протягом найближчих трьох років. Путінський “Рух перших” профінансують майже на 20,3 млрд рублів, із них 1 млрд спрямують на популяризацію діяльності цієї організації”, — повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України в Telegram.

Більше грошей на пропаганду — менше на навчання. У Росії хочуть скоротити термін навчання в школах: замість 11 років — 10. Експерти пов’язують рішення безпосередньо з економічним становищем країні, а точніше — з постійним збільшенням фінансування війни проти України.

“Насамперед ідеться про вчителів. Скорочення тривалості навчання в школах, та, як я розумію, і про виші теж ідеться — це означає в економічному плані, що можна платити менше грошей вчителям та викладачам вищої школи. Тобто можна або скорочувати штат, або скорочувати навантаження. Так чи інакше фінансування буде скорочуватися. Ну, і всілякі непрямі витрати, пов’язані з діяльністю вчителів, теж”, — сказав російський публіцист, економіст і політолог Дмитро Травін.

На черговий фейк про Україну в РФ грошей не шкодують. Так, у Кремлі заявили, що нібито українські та американські інструктори навчають міжнародних терористів у Сирії.

“Головний фокус наративу спрямований на Близький Схід, країни глобального Півдня, а також в американське інфополе. Це така спроба росіян створити інформаційне тло, що Україна, мовляв, “держава-терорист”. Звичайно ж, головна країна-терорист — це Росія. Саме РФ підтримує бойовиків у Сирії, які використовували, зокрема, хімічну зброю. Саме Росія підтримує відносини з “Талібаном”, “Хезболлою”, а також ХАМАС та ІДІЛ”, — написав у Telegram керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.

Минулого тижня росіяни вже намагалися поширити фейк про те, що Україна нібито намагалася вдарити по Курській АЕС. В українському МЗС цю інформацію спростували й заявили, що на відміну від російських окупантів, Збройні сили України суворо дотримуються норм міжнародного права та не атакують цивільне населення або об’єкти цивільної інфраструктури.

Читайте також: У Росії батькам варто розглянути домашнє навчання для захисту дітей від пропаганди, — Курносова

Прямий ефір