На тлі підписання договору про “всеосяжне партнерство” між КНДР і Росією, представник президента Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що країна перегляне свою політику щодо постачання військової допомоги Україні. Така співпраця може дати поштовх для Києва, куди рухатися далі в розвитку свого військово-промислового комплексу (ВПК). Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.
За його словами, наразі Південна Корея не надає військової допомоги Україні. І це багато в чому пояснюється великою відстанню між двома країнами.
Водночас він зазначив, що військово-промисловий комплекс і оборонна промисловість Південної Кореї загалом перебуває на досить високому рівні та підйомі.
“Окремі зразки озброєнь і техніки Південної Кореї дуже добре закуповуються країнами-членами НАТО, наприклад, Польщею та іншими. Військова техніка виробництва Південної Кореї не тільки відповідає стандартам НАТО, а й також має досить привабливу ціну. Тому має популярність”, — зазначив військовий експерт.
Він вважає, що співпраця з Південною Кореєю у військовій сфері була б дуже корисною для України.
“Нині в Україні оборонна промисловість стоїть на колінах. Нинішньому президенту країни та його уряду належить фактично відновити все те, що було колись втрачено. Тому Україні потрібно активно вивчати досвід інших країн для розвитку свого військово-промислового комплексу, зокрема, виробництва військової техніки та озброєння. Співпраця з Південною Кореєю може дати певний поштовх і підказку, що робити далі, в якому напрямі рухатися, наскільки Україні необхідно розвивати бронетанкову техніку чи, навпаки, розвивати напрямок, що пов’язаний із дронами. Потрібно зазначити, що це — фундаментальний напрямок, який має перспективу щонайменше на 20-30 років”, — акцентував Ігор Козій.
Читайте також: Україні не варто очікувати великих поставок озброєнь від Південної Кореї в найближчі терміни, — Гриценко