Новий етап тренувань українських пілотів F-16 проходитиме в Португалії — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Починаючи з 2025 року, норвезькі збройні сили допомагатимуть своїм інструкторам у навчанні українських пілотів F-16 у Португалії. Новий етап тренувань перенесуть у цю країну з Данії, повідомили в Міністерстві оборони Норвегії. Літаки та інструкторів держава надала ще восени 2023 року, повідомляє FREEДOM.

Україна отримала від Данії другу партію винищувачів F-16. Про це 7 грудня повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Друга партія F-16 для України від Данії вже в Україні. Це лідерство в захисті життя, що вирізняє Данію. Надані данцями літаки з першої партії вже збивають російські ракети та рятують наших людей, нашу інфраструктуру. Зараз наш повітряний щит посилено додатково. Якби всі партнери були саме такими рішучими, уже вдалося б унеможливити російський терор”, — повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram.

Перші F-16 прибули в Україну в серпні 2024 року. Про точну кількість літаків не повідомляли. Відомо, що винищувачі Україні передали Нідерланди та Данія. Перша група українських льотчиків завершила навчання управління американськими винищувачами F-16 у США в травні 2024 року. Додаткову підготовку українські пілоти пройшли в Європі. Навчання українських льотчиків і персоналу з обслуговування літаків триватиме в Данії до кінця 2024 року. Потім тренування перенесуть до Португалії.

“Уряд зарезервував кошти на підтримку підготовки українських пілотів і наземного екіпажу й у 2025 році. На початку року навчання на F-16 у Данії буде припинено. З нового року Збройні сили Норвегії натомість надаватимуть інструкторів для підготовки українських пілотів F-16 у Португалії”, — міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам із заяви на сайті відомства.

На сайті Міноборони Норвегії зазначили: навчання українських льотчиків є частиною внеску Норвегії в Коаліцію протиповітряної оборони України.

“Ми експлуатуємо F-16 понад 40 років у Норвегії та на решті Заходу. Наш колективний досвід важливий для України. За останні 40 років ми, в основному, готувалися до використання F-16 проти чисельно більшого противника, тому я думаю, що наш досвід стане в пригоді”, — прокоментував керівник загону норвезької навчальної підготовки в Данії Борд Бакке в інтерв’ю виданню NRK.

Раніше, у вересні 2024 року, представник Міноборони Румунії Костянтин Спіну заявив, що перша група українських пілотів розпочала теоретичне навчання на винищувачах F-16 у Румунії. До кінця 2024 року вони зможуть перейти до практичних занять.

Читайте також: Європа посилить підтримку України для захисту від російської агресії — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір