“Новий етап старих технологій”: чому Росія зацікавлена в закритті кордону з Фінляндією, розповів Дікінсон

Ілюстративне фото: focus.ua

Російська Федерація зацікавлена в закритті кордонів, щоб її громадяни були відрізані від західного світу. Таку думку сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон.

“Усе, що відбувається останнім часом на кордоні з Фінляндією, — це, звичайно, дуже цікаво. Це новий етап старих технологій, нове ведення старої гібридної агресії. Ми бачили кілька разів, як Росія використовує емігрантів. Найяскравіший приклад — два роки тому, коли вони використовували таку саму технологію проти Євросоюзу через Білорусь, за допомогою своїх маріонеток у Мінську”, — сказав він.

На думку Дікінсона, РФ незадоволена тим, що Фінляндія стала членом НАТО.

“Мені здається, що тут у Кремлі не проти, навіть хочуть, щоб закрили кордон, що путінський режим хоче, щоб його населення було відрізане від західного світу, щоб було менше можливостей виїжджати з Росії, щоб було менше можливостей втекти від мобілізації в армію агресора. Тому бачимо, що вони провокують Фінляндію в цьому напрямі досить тупою стратегією. Але вони, наскільки я бачу, не проти, щоб фіни закрили свій кордон”, — сказав Дікінсон.

Він також не виключає, що подібну тактику РФ використовуватиме і щодо країн Балтії, хоча там уже й зараз досить складно росіянам перетнути кордон.

Читайте також: Фінляндія частково закрила кордон із Росією — розбір політолога

Нагадаємо, Фінляндія на певний час може повністю закрити сухопутний кордон із Росією. Країна закрила 7 із 8 пропускних пунктів на кордоні з Росією. Мета таких заходів — припинити потік нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу та Африки. Російська прикордонна служба пропускає їх, попри міжнародні домовленості, навіть без документів.

Прямий ефір