Новий дрон “Чаклун” для українських військових: про особливості БпЛА розповів Яковенко

БпЛА "Чаклун". Фото: chaklun.in.ua

Міністерство оборони України тестує новий дрон “Чаклун”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

Він зазначив, що різні підрозділи Збройних сил України ставлять перед інженерами завдання, що враховують їхні потреби. 

“Конкретно поява “Чаклуна” — це приклад того, як обладнання було створено в найкоротші терміни під запит певного типу внутрішніх замовників. Таких дронів насправді багато, таких виробників багато, їх десятки, й літаковою платформою вже нікого не здивувати. Але Україна продовжує вдосконалюватися в питанні швидкості постановки на озброєння нових типів обладнання. Коли ось ці кроки, які необхідні для того, щоб “Чаклун” з’явився на полі бою до 2022 року, для цього необхідно було витратити кілька років, зараз же це питання кількох місяців. І такі виробництва, таке обладнання, воно з’являється вкрай швидко на лінії фронту”, — сказав експерт.

Яковенко наголосив, що “Чаклун” є універсальним дроном: він здатний не тільки проводити розвідку, але також може бути переобладнаний для того, щоб вражати ворожі цілі на дистанціях від 20 до 40 кілометрів.

“Платформа, яка використовується, насправді досить універсальна. Її перевага в легкості використання, але надалі ми можемо побачити еволюцію навіть конкретно цієї модельної одиниці для того, щоб вона була можлива для використання й іншими підрозділами, а не тільки артилерією”, — сказав експерт.

Читайте також: Україна стала найбільшим у світі виробником дронів, — експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки

Нагадаємо, Україна збільшила виробництво дронів у 10+ разів у порівнянні з минулим роком. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації, посилаючись на перше дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1. У 2024 році обсяг інвестицій у виробництво дронів досяг 50 млн дол., тоді як у 2023 році він становив близько 5 млн дол. Виріс також середній розмір інвестицій: з 500 тис. до 3 млн дол. Виробничі потужності зросли з 300 тис. дронів у 2023 році до 4 млн у цьому.

Прямий ефір