12 тисяч північнокорейських солдатів не вирішили проблем збройних сил РФ у Курській області, а розплачуватися за них Росії довелося ракетними технологіями. Тому Путін серйозно зважуватиме, чи потрібно йому замовляти ще північнокорейських військових для допомоги на фронті. Найімовірніше, нинішнє поповнення — це всього лише “пробник”. Про це сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
“Із самого початку, коли тільки північнокорейські солдати з’явилися в Росії, я говорив, що це “пробничок”. Річ у тім, що у війні такого масштабу 12 тисяч північнокорейців абсолютно не роблять погоди. Найімовірніше, це дійсно “пробничок”, за ефективністю якого вирішать, чи треба в Кім Чен Ина докуповувати значно більшу кількість північнокорейських солдатів”, — розповів Дикий.
За його словами, найімовірніше, нової партії північнокорейських солдатів у Кім Чен Ина Росія купувати не буде.
“Армія КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки) в мирний час без оголошення мобілізації — 1,3 млн бійців. А під час мобілізації її може бути розгорнуто до 6 млн. Тому запас “м’яса” у Кім Чен Ина досить великий. І він легко може поставити в Росію близько 100 тисяч своїх військових. Інше питання — їхня якість. І, судячи з того, що ми зараз спостерігаємо на Курщині, наважуся припустити, що нову партію північнокорейських солдатів РФ купувати не буде”, — розповів Дикий.
За його словами, північнокорейські військові виявилися неефективними у війні Росії проти України.
“Як показала практика, північнокорейська армія, яка востаннє воювала в 1953 році, взагалі не армія. Ось ці 12 тисяч північнокорейців — це величезний будбат, абсолютно безплатна робоча сила. У копанні окопів від них толк є. Автомат вони тримали тільки на присязі. До речі, перші ознаки їхньої неефективності були помітні, коли вони приїжджали в Росію. Як зазначалося, у Хабаровський край приїхав так званий північнокорейський спецпідрозділ. Але його чомусь російські офіцери терміново проганяли через КМБ (курс молодого бійця). Це свідчить про те, що цей спецпідрозділ навіть базового військового вишколу не проходив. А потрапивши на сучасну війну з сучасними технологіями, вони підтвердили, що користі від них у бою — жодної”, — наголосив екскомандир взводу батальйону “Айдар”.
Він акцентував: найімовірніше, Росія не буде ще купувати таке “гарматне м’ясо”. Воно надто неякісне. А північнокорейський диктатор хоче за своїх військових не тільки гроші, а й військові технології. Це не дуже вигідна угода для Путіна.
“Кім Чен Ин бере подвійно за своїх військових: і грошима, і військовими технологіями. За “пробничок” Росія розплатилася ракетними технологіями, яких до цього у Північної Кореї не було. За наступну порцію своїх солдатів Північна Корея, ймовірно, попросила ядерні технології. Тому, з погляду Росії, навряд чи є сенс далі продовжувати цю угоду”, — підсумував Євген Дикий.
Читайте також: Україна довела участь КНДР у російській агресії: чому ситуація на фронті та у світі може кардинально змінитися