Нові угоди між Будапештом і Москвою: як ЄС може вплинути на Угорщину (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.myseldon.com

Угорщина, купуючи більше газу в росіян, платить за ніж, яким страчують українського солдата. Так радник президента України з економічних питань Олег Устенко прокоментував низку нових угод між Будапештом і Москвою. Російський експорт лише продовжує війну проти України, каже економіст. Яким чином Європейський Союз може вплинути на Угорщину — у матеріалі FREEДОМ.

Російський газ і нафта для Угорщини доступні як ні для кого в Європі. Ресурси Кремля, від яких відмовляється дедалі більше країн світу, угорці називають стратегічними. Тому готові на будь-які форми співпраці, аби зберігати потік із РФ. 

“Приблизно 80-85% постачань природного газу в Угорщину надходять безпосередньо з Росії, тому безперервність і безперебійність цього постачання є принципово і критично важливими для нас”, — заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. 

На нещодавній візит перших осіб Угорщини, який відбувся 12 квітня до Москви, різко відреагували в Європейському Союзі та в Україні. Окресливши: домовлятися з тими, хто своєю жорстокістю шокує весь світ — не можна навіть із суто економічних причин. 

“Ви ж бачили відео, на якому росіяни відрізають голову українському військовому? Угорці платять за ніж”, — сказав Олег Устенко в інтерв’ю Politico.

Експерти оцінюють візит угорців до Москви як продовження їхньої політики. Важливо, що Сіярто в Росії також підписав кілька двосторонніх договорів, які стосуються ядерної енергетики та на яку Москва щедро видавала кредити. 

“Зрозуміло, що за всі ці речі потрібно платити. Платити політично, платити потрібно, скажімо так, ідеологічно. І річ у тім, що Орбан (прем’єр Угорщини, — ред.), попри формальну демократію в Угорщині, все своє життя будував авторитарну модель управління”, — каже політолог Максим Джигун. 

Експерти додають: настільки суперечливою політика Угорщини залишатиметься доти, доки Євросоюз не почне діяти рішуче. А всі інструменти для цього вже існують. 

Один із таких, каже Джигун, — це прикриття фінансових потоків, фінансових “кранів”, за допомогою яких бюджет Угорщини наповнюється. 

“Вони отримують багато видів допомоги, багато грантів від Європейського Союзу, і вони дозволяють Орбану продовжувати цю популістську праву мантру, яка б не працювала, якби не допомога Європейського Союзу”, — зазначив політолог. 

На думку експертів, угорський приклад виявляє широку палітру європейських проблем. Наприклад, неможливість нормальної роботи через відсутність одностайності серед членів ЄС. Долати подібні труднощі в Євросоюзі мають намір на законодавчому рівні.

Читайте також: Угорщина — Росія: Орбан лишається при владі лише завдяки грошам Кремля, — Тужанський

Прямий ефір