Нові санкції проти російських банків є ключем до руйнування економіки РФ — думка експерта

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Відключення російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT — один із найдієвіших інструментів економічного тиску. Саме санкції проти банківського сектору можуть завдати найбільшої шкоди російській економіці, прискоривши її деградацію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний експерт Ілля Несходовський.

У новому, 16-му пакеті санкцій проти Росії, який буде затверджено Європейським Союзом 24 лютого, очікується відключення від SWIFT понад 17 російських банків. Експерт наголосив, що найефективнішими залишаються два напрямки тиску на Росію — санкції проти нафтового сектору і санкції проти банків.

Водночас одним із ключових індикаторів ефективності санкційного тиску є ситуація з австрійським Raiffeisen Bank. Його присутність на російському ринку дає змогу банківській системі РФ зберігати стійкість, попри посилення санкцій.

“Найголовніший банк, який має піти з російського ринку — Raiffeisen. Саме він фактично допомагав не стільки обходу санкцій, скільки підтримці в існуванні російської банківської системи”, — пояснив Несходовський.

Попри неодноразові заяви про готовність покинути російський ринок, банк продовжує свою діяльність у Росії. Це свідчить про те, що банківська система РФ поки що адаптується до обмежень і зберігає працездатність.

“Щойно Raiffeisen Bank, який уже багато років стверджує, що він готується до відходу, що він робить якісь дії, але не йде, щойно він справді вийде, це буде показником незворотних процесів у банківському секторі РФ”, — наголосив експерт.

Якщо 2025 року цей австрійський банк остаточно згорне діяльність у Росії, це може стати каталізатором серйозних проблем у російському банківському секторі.

“Дуже б хотілося, щоб у 2025 році ми побачили вихід Raiffeisen Bank з російського ринку. Після цього я впевнений, що російський банківський сектор просто не виживе”, — підсумував Несходовський.

Читайте також: 16-й пакет санкцій ЄС проти Росії: які нові обмеження буде запроваджено щодо країни-агресора (ВІДЕО)

Прямий ефір