Нові санкції проти РФ мають вирішальне значення для отримання Україною коштів від росактивів — розбір економіста 

Ілюстративне фото: biz.nv.ua

Єврокомісія надала європослам три варіанти продовження санкцій щодо Російської Федерації. Це має вирішальне значення для забезпечення кредиту країнами G7 для України — йдеться про 50 млрд доларів. Нині це єдиний сценарій отримання грошей для України від російських активів, що реально виконається. Про це сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економіст компанії Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов.

“Наразі Україна не має безлічі сценаріїв, як отримати російські активи. Варіант, що найбільше виконається у найближчому майбутньому, а саме безпосереднє використання коштів не російських резервів безпосередньо, а кредит, який буде ними забезпечений, — реальний. І Україна його використовуватиме. Потрібно розуміти, що Україна поки що не отримує заморожених активів у Росії. Україна отримує кредит, що їй видають європейські країни, які найімовірніше будуть максимально ним забезпечені. Також у цій угоді братимуть участь США”, — зазначив економіст.

За його словами, наразі постало питання, чи зможе Україна отримати цей кредит до кінця року.

“Заява про готовність виділити кредит до завершення календарного року була, але поки що країни фінально не домовилися, хто забезпечуватиме ці кредитні гроші. І здається, що все сповільнилося”, — додав експерт.

Він також зазначив, що зараз Україна отримала частину доходів від російських резервів, які надійшли в країну минулого місяця.

“Вони надійшли в Україну безпосередньо грошима та не були забезпечені. І зараз українська сторона має певні питання щодо фінансування. Наприклад, наступного року немає підтвердженого повністю фінансування, яке буде потрібно Україні у розмірі 25-35 млрд доларів. Якщо ці кошти в 50 млрд доларів надійдуть, вони повинні повністю закрити розмір річного фінансування. Але треба враховувати, що питання відновлення економіки України — комплексніше і до нього потрібно підходити структурно. Тому що фінансувати річні витрати бюджету — це одне питання. Але також не слід забувати про 500 млрд збитків, які економіка України зазнала за час повномасштабної війни РФ проти України. Ці 50 млрд доларів можуть бути спрямовані або на те, щоб продовжувати діяльність економіки, яка є, або намагатися відновлювати економіку до довоєнного рівня”, — акцентував гість ефіру.

Він зауважив, що зараз немає визначеності у тому, що російські кошти, які заморожені в ЄС, пізніше будуть спрямовані на відновлення України.

“Крім того, що Україна працює над тим, як ці кошти отримати, Україна зараз може робити важливий вибір, куди спрямовувати ці кошти. Тому що від того, чи будуть вони направлені до бюджету, чи підуть на відновлення, залежатиме, чи потрібно Україні знаходити кошти”, — резюмував Адріан Пантюхов.

Читайте також: Відновлюючи взаємодію з РФ, МВФ легітимізує країну-терориста, — економіст

Прямий ефір