Нові санкції проти Російської Федерації запровадила Рада національної безпеки та оборони України — у списку кілька тисяч фізичних та юридичних осіб. Також санкції проти Москви за анексію українських територій розширили США, Великобританія та Канада, а у Північноатлантичному Альянсі (НАТО) заявили, що нададуть Україні додаткове озброєння, інформує FREEДОМ.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на підписання президентом Володимиром Путіним “договорів про вступ” до складу Росії захоплених українських територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
У відповідь Україна подала заявку на членство України в НАТО у прискореному порядку.
“Вся територія нашої держави буде звільнена від цього ворога. Росія це знає. Вона поспішає. Влаштовує цей фарс та спробу анексії. Намагається вкрасти те, що їй не належить. Хоче вбивствами, знущаннями, шантажем та брехнею переписати історію та перемалювати кордони. Україна цього не допустить. Ми робимо свій головний крок, підписуючи заявку України на вступ у прискореному порядку до НАТО”, — заявив Зеленський.
У Північноатлантичному альянсі вже заявили, що не визнають спроб анексії Російською Федерацією українських територій.
“Кожна демократична країна має право вступити до Альянсу, двері НАТО завжди відчинені для нових членів. Але такі рішення приймаються кожною країною наших союзників. Рішення про членство прийматимуть усі 30 союзників Альянсу. Наразі Альянс зосереджений на тому, щоб надавати пряму підтримку Україні та допомагати захищатися від російського вторгнення. Це зараз основна мета союзників НАТО”, — зазначив глава НАТО Єнс Столтенберг.
У відповідь на спробу незаконної анексії українських територій США запровадили новий пакет санкцій щодо десятків фізичних та юридичних осіб у Росії. У тому числі проти сімей заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва та голови уряду РФ Михайла Мішустіна.
У Держдепартаменті США пообіцяли використати й інші інструменти, щоб притягнути країну-агресора РФ до відповідальності.
Президент США Джо Байден заявив, що Штати ніколи не визнають спроби анексії українських територій.
“Я хочу чітко заявити, що Сполучені Штати ніколи не визнають претензії Росії на суверенну територію України. Цей так званий референдум був абсолютним обманом. Результати сфабрикували в Москві, і справжня воля українського народу виявляється щодня, коли вони жертвують своїм життям, аби врятувати свій народ і зберегти незалежність своєї країни, а також на захист свободи. Напад Росії на Україну у переслідуванні імперських амбіцій Путіна є кричущим порушенням Статуту ООН та основних принципів суверенітету та територіальної цілісності”, — наголосив Байден.
Розширила санкції проти Росії й Великобританія. До “чорного списку” потрапили голова Центробанку РФ та депутати Держдуми.
Прем’єр-міністр Британії Ліз Трасс заявила, що Лондон ніколи не визнає українські регіони частиною Росії та зробить усе, щоб Путін програв у війні з Україною.
“Британський уряд ніколи не визнає Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області нічим іншим, окрім як територією України. Путін у черговий раз діє порушуючи міжнародне право з явною зневагою до життів українських громадян, який, як він стверджує, представляє. Великобританія ніколи не ігноруватиме суверенну волю цих людей. Ми подбаємо про те, щоб він програв цю незаконну війну”, — наголосила Трасс.
Рішення про анексію Росією Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не має правового значення, заявили в ООН.
“Позиція ООН однозначна: ми повністю віддані суверенітету, єдності, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів відповідно до відповідних резолюцій ООН. Хочу зазначити, що так звані референдуми на окупованих територіях проводилися під час активного збройного конфлікту, на територіях російської окупації та за межами правового та конституційного поля України. Їх не можна назвати справжнім волевиявленням народу”, — зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Такої думки дотримуються і в Євросоюзі.
“Володимир Путін ухвалив рішення про незаконну анексію Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, і ця анексія слідує за фіктивними “референдумами”. Це небезпечна та безвідповідальна ескалація. Ядерна загроза решті світу. Європейський Союз однозначно відкидає та засуджує ці незаконні анексії та ніколи не визнає їх, як не визнав анексію Криму у 2014 році”, — заявив голова Європейського Союзу Шарль Мішель.
Засудили спробу анексії Росією окупованих українських територій та міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7), вони пообіцяли ввести нові санкції проти Москви. Йдеться про фізичних та юридичних осіб усередині країни та за її межами, які надають політичну чи економічну підтримку повномасштабній війні проти України.
Читайте також: Україна звільнятиме свої території попри спроби РФ анексувати низку областей, — Єрмак
Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін 30 вересня оголосив про анексію крім Криму ще чотирьох українських областей: Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької.
Читайте також: “Який культурний рівень, такі й засоби гігієни”: огляд 8-го пакета санкцій ЄС проти РФ (ВІДЕО)