Нові “піонери” та “комсомольці”: путінському режиму потрібна лояльна молодь й тотальна підтримка війни (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

На нову “піонерію” 2023 року з російського бюджету виділили в 5 разів більше, ніж на виробництво ліків — приблизно 19 млрд рублів. Це трохи менше за річний бюджет деяких російських регіонів. За інформацією голови “Движения первых” Григорія Гурова, торік організація відкрила понад 500 відділень, інформує FREEДОМ.

“Завдяки цьому до лав організації вступило понад 6 тис. нових учасників. Всього ж їх на цей час близько 5 млн, повідомив Путін 1 лютого на закритті II з’їзду нової “піонерії”. Ряди нової “піонерії”, створеної за дорученням президента РФ Володимира Путіна, мають поповнити 500 тис. учнів вишів”, — пише Telegram-канал The Moscow Times.

Загалом видатки федерального бюджету на так зване “виховання патріотизму” в межах національного проєкту “Освіта” у 2023 році збільшили в 6 разів — до 39,7 млрд рублів.

“Школа в широкому сенсі, буквально від дитячих садочків до вишів, присвячена тому, щоб виховувати лояльних громадян, для того, щоб змушувати підтримувати війну не тільки на рівні ідеї, а й втягувати молодь у якісь прямі форми підтримки війни з написанням листів, збором посилок тощо”, — сказав голова незалежної російської профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.

Мілітаризація дітей та підлітків стала основною метою системи освіти в путінській Росії. Так звані “Розмови про важливе” — пропагандистські уроки в школах — лише частина обов’язкової ідеологічної обробки. Від лекцій про необхідність вбивати російське Міносвіти вирішило перейти до практичних занять з виготовлення знарядь убивства. З 1 вересня школярів на уроках праці навчатимуть виробництва та управління безпілотниками.

“Це почалося ще до війни. Але по ходу війни це набуло гротескних форм. Складно судити про те, наскільки ефективно у держави це виходить, тому що у Кремля є завдання зробити тотальну фашизацію суспільства. Тотальна підтримка потрібна особисто Путіну, тотальна підтримка війни”, — зазначив Кен.

У новому навчальному році учні 5-7 класів російських шкіл вивчатимуть предмет “Історія нашого краю”. Його введуть як заміну курсу “Основи духовно-моральної культури народів Росії”. Експерти впевнені, що в Кремлі хочуть переписати історію регіонів та народів РФ.

“Шкільні підручники історії дуже москвоцентричні. Об’єднання руських земель навколо Москви, боротьба за першість між Москвою й Твер’ю та Москвою й Литвою”, — сказав учитель історії з Москви в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

У Держдумі тим часом генерують нові ідеї. Створити дитячу версію кадировських підрозділів запропонував депутат Дмитро Кузнєцов. У соцмережі він написав, що не знає “більш надихаючого для молоді сучасного прикладу дружби народів”, ніж спецназ “Ахмат”. За словами Кузнєцова, командир “Ахмата” Апті Алаудінов запропонував зібрати майбутніх вожатих, щоб вони могли пройти необхідну підготовку. Уже влітку близько сотні дітей можуть відвезти в Чечню.

Читайте також: Нова “піонерія” в Росії набуває рис “обязаловки”, — Курносова

Раніше повідомлялося, що патріотичний рух “Орлята России”, який спочатку створювався для учнів молодшої школи, впроваджуватимуть і в дошкільних установах у РФ.

Прямий ефір