Вашингтон запровадив санкції щодо найбільших експортерів російської нафти — “Газпром нафти” і “Сургутнафтогазу”. Bloomberg вважає цей санкційний пакет найжорсткішим від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Нові обмеження щодо російського енергетичного сектору також ввела Велика Британія. У Білому домі впевнені — це серйозний удар по економіці країни-агресора, повідомляє FREEДОМ.
Десятки російських нафтосервісних компаній, серед яких “Газпром нафта”, “Сургутнафтогаз”, а також компанія “Нафтова індустрія Сербії” (56% акцій якої належать “Газпром нафті” і “Газпрому”), “Інгосстрах”, “Альфастрахування”, і низка найбільших вугільних підприємств Росії — тепер під санкціями США.
Вашингтон також ввів нові обмеження і щодо тіньового флоту Росії. Йдеться про 183 танкери, які під прапорами різних країн перевозять російську нафту і нафтопродукти в обхід обмежень.
“Ці санкції, безумовно, спрямовані як на російську нафту, так і на СПГ (скраплений природний газ), і ми очікуємо, що наші дії коштуватимуть Росії мільярдів доларів на місяць. Крім того, ці санкції виконують зобов’язання, які ми взяли на себе, які взяв на себе президент і його колеги з “Великої сімки” (G7), спрямовані проти спроможності Росії використовувати свій енергетичний сектор для фінансування й підтримання цієї війни”, — зазначила прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.
Загалом під обмеження потрапили понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії. У списку санкцій опинилися трейдери, посередники і порти. А також 9 компаній з Об’єднаних Арабських Еміратів і Гонконгу.
Президент США Джо Байден переконаний, що вжиті заходи матимуть серйозний вплив на Кремль.
“Санкції було запроваджено, тому що вони матимуть глибокий вплив на зростання російської економіки й ускладнять ведення Путіним своїх воєн. Цілком імовірно, що ціни на бензин можуть зрости на 3-4% цента за галон. Але це матиме більш глибокий вплив на здатність Росії продовжувати діяти так, як вона діє під час війни”, — заявив Байден.
Слідом за США санкції щодо “Газпром нафти” і “Сургутнафтогазу” ввела Велика Британія. У пресслужбі уряду Сполученого Королівства зазначили — щодня ці компанії видобували понад мільйон барелів нафти, що приносило країні-агресору дохід у 23 млрд доларів на рік.
“Прибуток від продажу нафти — це джерело доходу для військової економіки Путіна. Ми не стоятимемо осторонь і не дозволятимемо нафтовим прибуткам ставити під загрозу життя українців. І не дозволимо Росії продовжувати поповнювати свою казну, продовжуючи загрожувати нашій колективній безпеці. Якщо ми візьмемося за російські нафтові компанії, це виснажить військові запаси Росії — і кожен рубль, який ми заберемо з рук Путіна, допоможе врятувати життя українців”, — акцентував міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.
Президент України привітав запровадження нових санкцій щодо російського енергетичного сектору. Скорочення нафтових доходів Москви наближає відновлення миру, наголосив Володимир Зеленський.
“Особливо варто відзначити тиск на такі компанії, як “Сургутнафтогаз” — ключовий фінансовий гаманець для самого Путіна. Такі дії посилають чіткий сигнал: злочинці мають платити за свої злочини. Що менше доходів Росія отримуватиме від нафти та інших енергоресурсів, то швидше буде відновлено мир. Енергоресурси не повинні бути зброєю, як це робить Росія”, — написав Зеленський у Telegram.
За інформацією агентства Reuters, нафтопереробники прогнозують найближчим часом серйозні перебої в поставках. Індія вже почала шукати альтернативні джерела сирої нафти на Близькому Сході та в США.
Читайте також: Санкції проти нафтової галузі РФ свідчать про те, що вона дійсно може бути ізольована, — Подоляк
Як повідомлялося раніше, російські компанії “Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз”, проти яких запровадили санкції США і Велика Британія, є високотехнологічними й не можуть існувати без західних технологій.
Читайте також: Скільки танкерів, який дохід: деталі формування тіньового флоту РФ повідомив Риженко