Нові гарантії безпеки — не заміна НАТО, але це допоможе Україні увійти до Альянсу, — Фесенко (ВІДЕО)

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Одним із ключових завдань договору про гарантії безпеки для України є підтримка та модернізація її Збройних сил. Система безпеки має бути багаторівневою та гнучкою, а головними гарантами її виступатимуть США, Велика Британія та інші союзники. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ політолог Володимир Фесенко.

“Головна гарантія нашої безпеки, як показала війна, — це Збройні сили України, наша власна обороноздатність. І від наших партнерів, потенційних гарантів безпеки, ми очікуємо підтримки у розвитку наших Збройних сил, військово-промислового комплексу, щоб ми не так, як зараз, змушені були шукати додаткову зброю, боєприпаси за кордоном, а щоб могли більшу частину цих ресурсів виробляти самі. Щоб партнери допомогли нам у модернізації ЗСУ”, — сказав політолог.

Фесенко уточнив, що насамперед ідеться про авіацію, про протиповітряну систему оборони та про протиракетну систему, що для України дуже важливо.

Він наголосив, що нова система гарантій безпеки для України не віддзеркалює систему НАТО, але вона може, доки Україна не є членом НАТО, дати додаткові гарантії з погляду стримування можливої ​​агресії.

“Ми розуміємо зараз, від кого може бути ця агресія. Поки що джерело такої агресії й сьогодні, і потенційно завтра — це Росія, інших поки що не спостерігаємо, принаймні на наших кордонах. Це не заміна НАТО, але це нам може допомогти увійти до Альянсу”, — наголосив Фесенко.

Політолог також зазначає, що де-факто Україна вже однією ногою в НАТО, з погляду співпраці з Альянсом. А самі гарантії, на його думку, вже зараз працюють як форма допомоги Україні, зокрема зброєю.

“Багатосторонній договір про гарантії безпеки для України може у перспективі стати однією з основ нової архітектури безпеки в Європі, регіональної архітектури безпеки, що також є принципово важливим. А гарантії, зауважте, вони вже зараз працюють як форма допомоги Україні: зброєю, фінансами. І більшість тих країн, які наявні у цьому списку (потенційних гарантів безпеки, — ред.), нам уже надають таку підтримку. Плюс санкції проти Росії — це теж форма гарантій безпеки на майбутнє. І все це є у пропозиціях, рекомендаціях робочої групи Єрмака — Расмуссена”, — сказав Фесенко.

Нагадаємо, у Києві 13 вересня колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен надав президенту України Володимиру Зеленському рекомендації, які мають лягти в основу майбутнього договору про безпеку Української держави.

Цей документ протягом двох місяців розробляла міжнародна експертна група під керівництвом глави Офісу президента Андрія Єрмака та Андерса Фог Расмуссена.

Прямий ефір