Нові факти репресій у РФ: у в’язниці помер активіст Анатолій Березіков, його неодноразово катували електрошокером

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Росії тривають репресії проти своїх громадян. 40-річний активіст Анатолій Березіков помер 14 червня у спецприймачі в Ростові-на-Дону. У травні суд заарештував його за статтею про непокору поліції на 10 діб, інформує FREEДОМ.

Підставою для переслідування, ймовірно, стало те, що Березіков розклеював у місті листівки українського проєкту “Хочу жити”. 21 травня його знову відправили під арешт за статтею про дрібне хуліганство, а втретє — 31 травня — Березікова відправили до спецприймача — на 15 діб за тією самою статтею. Це — звичайна практика російських силовиків — так звані “карусельні арешти”. Чоловіка неодноразово катували електрошокером, каже адвокат Березікова. Від тортур він і міг померти.

Журналісти “ОВД-Інфо” додзвонилися до ростовського спецприймача, де перебував Анатолій Березиков. Співробітник установи заявив, що активіст наклав на себе руки.

“Часто ось цим активістам роблять тортурні умови утримання. І активісти, які категорично проти війни, піддаються тортурам, і про це, мені здається, треба просто кричати, скрізь, де це можливо. Не завжди ці активісти набувають статусу політичних в’язнів, і часто ці активісти взагалі недосвідчені, вони не знають, що дає цей статус, і взагалі, що його можна отримати. І, власне кажучи, виходить ситуація, коли ці люди опиняються віч-на-віч із цією системою, а це найстрашніше”, — каже російська правозахисниця Євгенія Чірікова.

Справа Павла Крисевича

Павла Крисевича засудили до п’яти років колонії через перформанс на Червоній площі: тоді художник вистрілив собі у голову холостим патроном, щоб привернути увагу до проблем політв’язнів у Росії. Московський міськсуд повернув справу Крисевича до прокуратури на дослідження. Про це просило звинувачення. Нібито під час вироку в суді першої інстанції не врахували “ідеологічний мотив” акціоніста.

“Я вважаю, що мій вирок є незаконним і необґрунтованим, а також надто суворим… Мені здається, що формулювання, яке мені наводять, не може бути обґрунтоване. Воно суперечить пленуму Верховного суду: там чітко формулюється, що щодо застосування зброї я мав би застосовувати загрозу, а потерпілі бачили всі з боку — я її не застосовував”, — заявив Крисевич.

Справа Євгена Ройзмана

Після того, як колишнього мера Єкатеринбургу Євгена Ройзмана 19 травня суд визнав винним у повторній дискредитації російської армії і призначив йому штраф 260 тисяч рублів — його дружина оголосила відкритий збір коштів на виплату штрафу. Вдалося зібрати близько півтора мільйона рублів — у шість разів більше, ніж треба. Ройзман повідомив, що переведе 300 тисяч рублів голові єкатеринбурзького “Меморіалу” Олексію Мосіну, якому призначили штраф за такою самою статтею. А ще пообіцяв допомогти Правозахисному центру “Меморіал” виплатити штраф за ненадання відомостей, передбачених законодавством про “іноземних агентів”.

Читайте також: Соратницю Навального засудили до 7,5 років позбавлення волі: нові випадки репресій у Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір