Найбільша приватна авіакомпанія Росії S7 зменшує штат співробітників. У компанії мають намір перерозподілити екіпажі через скорочення льотної програми. П’ята частина бортів, що належать S7, перебуває у простої. Через санкції щодо країни-агресора фахівці не можуть відремонтувати двигуни літаків Airbus. Незабаром можуть бути звільнення і в інших російських авіакомпаніях, вважають експерти, інформує FREEДОМ.
Три інциденти за шість годин сталися з літаками авіакомпанії “Побєда”. Після приземлення у Чебоксарах рейсу з Москви пілоти повідомили про спалах стійки шасі. Повітряне судно, що виконує рейс Москва — Барнаул, змушене було приземлитися в Новосибірську через відмову від бортових систем. А пілоти борту, що прямував з Москви до Уфи, доповіли про неполадки з проводкою.
У компанії “Аерофлот” зламався восьмий літак за п’ять тижнів. Через що 400 людей тривалий час не могли вилетіти з Таїланду.
У Росії втричі зросла кількість “інцидентів” з цивільною авіацією. За інформацією видання Newsweek, з початку 2023 року зафіксовано понад 180 випадків несправностей під час польоту. 2022 року їх було втричі менше — 60.
“Нові прогнози вже безперечно дають чіткі сигнали, що така динаміка зростання авіаційних інцидентів може призвести до катастроф уже у 2024 році. Найстрашніше те, що вже почали приховувати факти і просто офіційно не фіксувати всі інциденти”, — розповів Андрій Патраков, засновник сервісу безпеки польотів RunAvia, в інтерв’ю “Сибір.Реалії”.
З 1 по 12 грудня у федерації зафіксували чотирнадцять поломок — борти виходили з ладу практично щодня. Інциденти, що почастішали в цивільній авіації, викликані нестачею запчастин і технічного обслуговування через санкції щодо країни-агресора, кажуть експерти.
У Росії дві сибірські авіакомпанії вже попросили уряд продовжити термін служби 50-річних літаків Ан-24 та Ан-26, оскільки через західні санкції їх нічим замінити.
“Продовження експлуатації літаків Ан-24 та Ан-26 неминуче підвищуватиме собівартість льотної години. Тому що підтримка на крилі старіючого парку в усьому світі впирається насамперед в економічну доцільність”, — зазначив директор галузевого агентства “Авіапорт” Олег Пантелєєв.
Але й застарілі Ан, значну частину яких планували вилучити з експлуатації до 2025 року, ремонтувати незабаром не буде чим, кажуть в авіакомпаніях.
“В останні два роки експлуатація ускладнена проблемою, пов’язаною із забезпеченням запасних частин та компонентів ремонтів двигунів. Це стосується не лише нашої авіакомпанії, а й усіх експлуатантів Ан-24 та Ан-26. Це питання необхідно вирішувати”, — заявив в. о. технічного директора авіакомпанії Олексій Євсєєв.
Вже зараз гострий дефіцит запчастин призвів до так званого авіаканібалізму. У Росії, щоб відремонтувати одні літаки, розбирають інші. Вкрай важливо і те, що тепер лайнери відрізані від оновлень програмного забезпечення та обслуговування, яке необхідне для гарантії їхньої льотної придатності. Отже, і безпеки перельотів.
Читайте також: РФ потопає в кризах — проблеми в ЖКГ, авіасфері, економіці, репресії та мобілізація — огляд (ВІДЕО)