Нова яхта Путіна за 3 млрд рублів — це інформація до роздумів і для простих росіян, і для західних партнерів України, — Фесенко

Яхта Graceful. Фото: navalny.com

Нова яхта Graceful (“Грейсфул”) президента РФ Володимира Путіна обійшлася бюджету РФ у 3 млрд руб. Коментуючи цю інформацію, політолог Володимир Фесенко сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував, що для росіян нормально, що “цар” має жити “дорого-багато”, і роз’яснив, у чому важливий сигнал цього придбання для Заходу й України.

“На жаль, [росіяни] спокійно сприймали інформацію про палаци Путіна, про його дорогі іграшки різноманітні. Ми це вже бачили. Це — частина російської суспільної свідомості: цар — це цар, цар повинен жити в палацах, повинен користуватися яхтами, повинен жити в розкоші. Так думають російські обивателі. Так, простий росіянин може жити навіть у злиднях, але цар зобов’язаний мати крутий вигляд, багатий, жити по-багатому. Тому, боюся, на суспільний настрій у Росії це не вплине, тому що це частина їхнього світогляду”, — сказав він.

Політолог провів порівняння, що це в українців викликає критику, коли якийсь посадовець або політик під час війни починає жити неналежним чином, забуває про умови і вимоги війни.

“І одразу ж він стикається і з критикою з боку президента, ціла низка таких ситуацій завершилися звільненнями, зокрема і на початку цього року було і останнім часом. І в суспільства це викликає таку різку реакцію, критичну реакцію, на яку влада змушена реагувати. А в Росії це вважається нормою. Тому напряму це не вплине”, — каже Фесенко.

Але він висловив сподівання, що все-таки суспільні настрої в Росії змінюватимуться.

“Можливо, не одразу, можливо, у частини людей, не думаю, що всі так спокійно сприйматимуть цю інформацію. Так само як і попереднє розслідування, хтось байдуже сприймав, але все-таки у частини людей це викликало певний суспільний резонанс”, — додав політолог.

За його словами, у цьому розслідуванні один з акцентів спрямований на Захід.

“Захід має реагувати, санкції мають бути більш ефективними. Так, навчилися обходити підсанкційні країни санкційний режим. Ми це знаємо і по Північній Кореї, і по Ірану, і Росія зараз теж. Тому ось конкретні факти, на них треба реагувати”, — вважає Фесенко.

Для України важливіше інше.

“Яхта Путіна… нехай займаються цією проблемою, нехай про неї говорять у Росії, нехай на Заході на це реагують, тому що це їхній прокол очевидний. Але для нас набагато важливіше, що немає достатньої ефективності в постачаннях Заходу якихось електронних компонентів, які використовуються в російських ракетах, “Шахедах”. На це теж треба звернути особливу увагу. Але в будь-якому разі, це інформація до роздумів і для простих росіян, особливо для активної частини російського суспільства, і для наших західних партнерів. Є над чим працювати”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Вила Ісінбаєвої та яхти Путіна: корупція — основа російських політичної та економічної систем (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів журналіст видання “Українська правда” Михайло Ткач, у світі досі залишаються місця та країни, де стовпи кремлівського режиму можуть ховати свої яхти, літаки та інші предмети розкоші. Цим місцем є Туреччина. Держава лояльна до російської влади та еліти. Там, у регіоні Мугла, пришвартовані яхти російських олігархів, на частину з яких Європейський Союз наклав санкції.

Прямий ефір