Нова тактика комбінованого використання дронів й крилатих ракет дозволяє Україні тримати під контролем акваторію Чорного моря. Про це сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Останні пів року ми спостерігаємо активне використання такої симетричної тактики, яка вибиває потенціал ворога на Кримському півострові, в Чорному морі. Це комбіноване використання повітряних дронів, морських дронів та крилатих ракет. Ця комбінація дає ефект мультиплікації”, — сказав він.
Риженко нагадав, що такі удари завдавали по надводних кораблях і по об’єктах системи управління противника, і по об’єктах логістики, по аеродромах, також знищено один підводний човен. Він наголосив, що після таких атак Росія оцінила рівень загрози й вважала за краще перевести частину кораблів у Новоросійськ.
“Вони перевели нові кораблі туди. А кораблі радянської споруди залишили в Севастополі. Їм ці кораблі там потрібні, оскільки забезпечують контроль над північно-західною частиною Чорного моря, щоб там не було відновлене судноплавство”, — сказав Риженко.
На його думку, щоб Україна отримала повний контроль над північно-західною частиною Чорного моря, їй потрібні винищувачі F-16 та надводний флот.
“Без надводного флоту країна, яка має таке морське узбережжя, не впорається… На першому етапі я це бачу як москітний флот — невеликі катери, 20-50 метрів, які будуть першими зупиняти супротивника… Разом із дронами. Дрони хороші, але вони всього не зроблять. А друге — це амфібійні катери, які допоможуть нашій морській піхоті звільняти захоплені райони, не допускати туди противника тощо”, — сказав Риженко.
Читайте також: Українські дрони змінили перебіг та характер бойових дій на морі — підсумки року (ВІДЕО)
Раніше військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук заявив, що успішні операції морських дронів України проти Чорноморського флоту Росії привертають увагу багатьох країн, включно з Китаєм та Іраном.