Нова ера ППО розпочалася в Україні — що захистить від російських атак жителів міст та сіл (ВІДЕО)

Німецькі системи IRIS-T. Фото: Twitter/Олексій Резніков

На озброєнні української армії незабаром будуть перші системи NASAMS. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Найновіші системи протиповітряної оборони (ППО) вже захищають українське небо. Україна чекає на наступні постачання від партнерів, повідомляє FREEДОМ.

“Нова ера протиповітряної оборони почалася” — так міністр оборони України повідомив про прибуття з Німеччини однієї з найпередовіших систем — IRIS-T. Одна батарея IRIS-T, тобто три пускові установки, можуть захистити 100 км фронту або навіть ціле місто. Перша така система вже боронить українське небо. Незабаром військові отримають ще три.

У найближчі два місяці Франція передасть Україні зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) Crotale (“Кроталь”). Вони ефективні проти безпілотників та крилатих ракет. Але цих систем все одно недостатньо, щоб убезпечити мирних жителів українських міст та сіл. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав західних союзників надати більше систем ППО.

“Я став, мабуть, першим міністром, який звернувся до Ради міністрів закордонних справ ЄС із бомбосховища — в Києві сирени. Закликав ЄС: надати більше ППО та боєприпасів; запровадити санкції проти Ірану за постачання РФ безпілотників. 9-й пакет санкцій ЄС проти РФ має бути сильним”, — повідомив Кулеба у Twitter.

Минулого тижня на засіданні у форматі “Рамштайн” та на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО вирішили розширити військову підтримку України. Не просто надати системи ППО, а побудувати в країні принципово нову систему протиповітряної оборони. Її частиною стануть і найефективніші на сьогодні норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS. Найближчим часом українська армія прийме їх на озброєння. Вони здатні збивати цілі на короткій та середній дистанції, у радіусі від 25 до 40 км залежно від модифікації. Залп однієї такої батареї може уразити одразу 54 цілі. В Україні скоро буде 2 таких комплекси, заявили у Міністерстві оборони.

“Незабаром очікуємо на постачання перших систем ППО NASAMS. Наші воїни закінчують освоювати цю техніку. Крім того, тисячі наших бійців пройшли підготовку, а десятки тисяч готуються до навчань у країнах-партнерах. Є й інші трансформації”, — поінформував Резніков у Facebook.

Україна гостро потребує далекобійних ЗРК, щоб створити ешелоновану систему оборони. Вони є важливими для захисту критичної цивільної та військової інфраструктури від російських крилатих ракет.

“Окремий тип цілей — висотні надзвукові балістичні ракети, такі як “Іскандер”, “Кинжал”. “Циркон” мають на озброєння цьогоріч росіяни взяти на підводні човни. Їх можуть знищувати спеціалізовані протиракетні комплекси, які мають відповідні можливості. Такі мають американці — Patriot PAC-3, Mamba мають французи, можливо, ізраїльтяни”, — коментує генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук Ігор Романенко.

Україні потрібні й системи, які дозволяють засічити та знищити ворожі об’єкти на невеликих висотах. Адже Росія атакує українські міста безпілотними літальними апаратами та іранськими дронами-камікадзе.

“Метою терориста Путіна було саме залякування цивільного населення. І удари по центру міста. Саме тому ми звертаємося до міжнародних спільнот, щоб надати необхідний захист від дронів, сьогодні такі технології існують. І ми вже проводимо перемовини з низкою країн для того, щоб вони були надані не тільки столиці, але і всім основним містам, які сьогодні піддаються атакам дронів”, — заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Українська ППО минулої доби знищила десятки дронів-камікадзе, і кілька крилатих ракет, повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ.

Читайте також: Українська система ППО збиває до 90% російських повітряних цілей, — спікер Одеської ОВА (ВІДЕО)

Нагадаємо, до нового, 23-го пакета оборонної допомоги для України від США на суму 725 млн дол., увійдуть артилерійські снаряди, протитанкова зброя, протирадіолокаційні ракети, стрілецька зброя та боєприпаси для систем HIMARS (“Хаймарс”).

Прямий ефір