Росія перестала отримувати гроші від продажу нафти. Побоюючись нових санкцій, кілька банків Китаю, Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) та Туреччини почали блокувати російські рахунки, повідомляє FREEДОМ.
Китай, Туреччина та навіть ОАЕ — усі вони сьогодні заблокували для Росії надходження грошей від продажу нафтопродуктів. Нова криза накриває економіку Росії.
У банківській системі країн, які офіційно не засуджували вторгнення Володимира Путіна в Україну, а також не ухвалювали рішень щодо фінансових обмежень для країни-агресора, починають запроваджувати безпрецедентні обмеження проти російської економіки. Тенденцію встановлено у сфері продажу нафтопродуктів. Російським компаніям блокують транзакції за продаж нафти.
“Російські нафтові компанії стикаються із затримками до кількох місяців в оплаті сирої нафти та палива, оскільки банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах стають обережнішими щодо вторинних санкцій США”, — з публікації видання Reuters.
Йдеться про наслідки виконавчого указу президента США Джозефа Байдена, який передбачає запровадження санкції проти банків, які можуть допомагати фінансово-промисловій базі Росії
“США попереджають іноземні банки, що вони можуть зіткнутися із санкціями проти Росії”, — із публікації видання The Wall Street Journal.
Про спеціальний указ було оголошено у грудні 2023 року. Спочатку, в Росії, на загрозу для банків по всьому світу, реагували з усмішкою.
Сьогодні інсайдери повідомляють про справжню паніку. Оскільки банки блокують транзакції за продаж нафти. А це головне джерело прибутку Кремля.
“Затримки платежів скорочують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, дозволяючи Вашингтону досягти подвійної мети в галузі санкцій — зірвати надходження грошей до Кремля, щоб покарати його за війну в Україні, не перериваючи при цьому глобальних енергетичних потоків”, — з публікації видання Reuters.
Причина затримок — вимога від банків надати письмові гарантії, що гроші не потраплять на рахунки компаній, пов’язаних із російською військовою машиною.
“В останні тижні кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви”, — із публікації видання Reuters.
Інсайдери повідомляють, що банки, побоюючись санкцій, не йдуть на ризик провести транзакції та вимагають безліч документів, які б підтвердили відсутність зв’язків із винуватцями війни в Україні.
Водночас два банки в Об’єднаних Арабських Еміратах повністю заблокували кілька рахунків, пов’язаних із торгівлею російськими товарами.
“Ми без вагань скористаємося новими інструментами, наданими цією владою, щоб вжити рішучих та хірургічних дій проти фінансових установ, які сприяють постачанню російської військової машини”, — заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
Інші банки на даному етапі лише заблокували транзакції для проведення розслідування. Навіть якщо Росія зможе довести, що конкретні компанії юридично не пов’язані з військово-промисловим комплексом, сам процес може розтягнутися на місяці, ускладнивши Кремлю наповнювати свій бюджет для продовження війни в Україні.
“Цільове завдання, над яким працює Скарбниця США та Уряд США — це істотно стати на перешкоді можливостям Росії отримувати гроші, матеріали, а також військові складники для ведення цієї війни. Це та мета, яку санкції успішно просували весь цей час, і я впевнена, що такий рух буде й надалі”, — пояснила колишня помічниця міністерки фінансів США Ліз Розенберг.
Читайте також: Індія може відмовитися від російської нафти: основні причини назвав Гардус