Допомога Україні від США буде зафіксована двопалатним Конгресом на випадок, якщо після виборів президента Сполучених Штатів до влади прийде Дональд Трамп, щоб він не міг її зменшити. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.
Так він прокоментував інформацію, що президент США Джозеф Байден запросив у Конгресу додаткові 13 млрд доларів військової допомоги для України плюс ще 8 млрд — для гуманітарної.
“Про такі суми ми чули [і раніше]. Попередній пакет був 45 млрд. І так сталося, що кінець серпня, закінчилася та допомога, по-моєму, на кінець весни там залишалося близько 6 млрд. Десь зараз закінчився попередній пакет і ми отримали наступний. Є можливість це робити ще і ще раз. І я думаю, що будуть прописані чіткі гарантії, і фінансові зокрема, перед наступними виборами — листопад наступного року. Тому що є висока ймовірність, що прийде до влади Трамп. Ця ймовірність є. І Трамп разом із трампістами може зайнятися тим, що він любить робити завжди, — зменшувати, виходити з усіх організацій, зменшувати допомогу Україні тощо. Щоб його рученята не потягнулися щось там робити, це буде зафіксовано, до того ж двопалатним Конгресом і, в принципі, Трамп нічого не зможе зробити, а виконуватиме”, — розповів Тизенгаузен.
Також політтехнолог повідомив іншу, “більш приємну попередню новину”.
“Що німці нам, Німеччина збирається начебто давати Taurus (ракети з дальністю 500+ км) і, можливо, синхронно буде схвалено передання ATACMS з боку наших американських партнерів. Тому чекаємо на хороші новини, такий інсайд зараз ходить”, — сказав Борис Тизенгаузен.
Читайте також: Україна отримала воєнну підтримку від країн Північної Європи: деталі розкрив Зеленський під час звернення наприкінці 544-ї доби війни
Як повідомлялося раніше, Сполучені Штати Америки, Південна Корея і Японія дали обіцянку підтримувати Україну в неспровокованій повномасштабній війні, розв’язаній Росією. Президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент Республіки Корея Юн Сок Йоль заявили про намір запроваджувати санкції проти Росії і скоротити залежність від російських енергоносіїв під час першого тристороннього саміту країн у Кемп-Девіді — заміському комплексі американського президента.