Німеччина за підсумками “Рамштайну” може дати добро іншим країнам ЄС надавати танки Україні, — про нюанси розповів експерт

Leopard 2A6. Ілюстративне фото: wikipedia.org

За підсумками восьмої зустрічі Контактної групи у форматі “Рамштайн” Німеччина може дати добро іншим країнам Європи надавати танки Україні, але не буде цього робити сама. Таку думку сьогодні, 20 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник німецької громадської організації Austausch e.V., фахівець зі Східної Європи Штефан Мелле.

Він зазначив, що в останні тижні зростає кількість сигналів про готовність партнерів надавати Україні важке озброєння. Однак складність питання передачі Україні саме танків полягає в тому, що існує побоювання партнерів, що війна може розширитися. За словами експерта, ніхто не хоче стати винуватцем розв’язання ще більшої війни.

“Звичайно, питання теж, що як можна пояснити, що це саме зброя захисту. Тобто ось побоювання того, що війна може розширитися, що це перейде російський кордон, що це перейде визнані міжнародні кордони, і що це перейде ще в інші країни — в Польщу, і потім, можливо, навіть Німеччину. Тобто це теж зростає з кожним новим видом озброєння. І коли йдеться про ракети, які збивають інші ракети, — це всім зрозуміло, а танки можуть рухатися в будь-який бік”, — сказав Мелле.

У зв’язку з цим, пояснив експерт, у питанні надання саме важкого озброєння ставка робиться на групові процеси. На його думку, Німеччина все-таки верифікує постачання танків Україні іншими країнами. 

“Я думаю, що є варіанти, які можуть цілком бути здійснені. Наприклад, що Німеччина дасть добро на надання танків з інших країн. Польща збирається, Фінляндія, ще кілька країн, тому що там уже політичне рішення ухвалено. Зараз уже тільки потрібна згода від Німеччини, тому що це німецького виробництва танки. І я думаю, що такий крок цілком реальний”, — сказав експерт.

Щодо танків, якими володіє сама Німеччина, то Мелле сумнівається, що країна зараз піде на їхню передачу.

“Це мені не зовсім зрозуміло. Це для мене було б трошки сюрпризом. Але навіть я його теж не виключаю. Я думаю, що, звичайно, з порожніми руками вийти з цієї зустрічі просто не можна. Це всі розуміють, тому що, так, ось ситуація загалом ескалується, триває війна ще не в повному масштабі, ще може посилитися, але вона, звісно, страшна… Україна, звісно, на це не заслуговує. Їй просто необхідна ось ця допомога, це теж розуміють. Тому буде такий, напевно, поміркований крок і потім будуть іти далі переговори. І в якийсь момент буде наступний крок. Загалом це, як і раніше, повільно, затягнуто. Можливо, запізнилося, так. Але це йде”, — сказав Мелле.

Читайте також: На засіданні “Рамштайн-8” будуть ухвалені три ключові рішення, — експерт

Прямий ефір