Німеччина “твердо стоїть на боці України”. Про це заявила глава зовнішньополітичного відомства ФРН Анналена Бербок під час неоголошеного візиту до Києва. Вона зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Андрієм Сибігою. Це її восьмий візит до України, повідомляє FREEДОМ.
Німеччина протиставляє “жорстокості” Путіна “людяність та підтримку” — щоб українці могли не тільки пережити зиму, але й їхня країна могла б вижити, заявила міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок напередодні візиту до Києва. Уже в столиці вона анонсувала, що Берлін виділить додатково 200 млн євро Україні в межах надзвичайних заходів із допомоги населенню взимку. Водночас вона наголосила, що найкращий захист — це посилення ППО України. З початку повномасштабного російського вторгнення Німеччина поставила Україні три системи Patriot, дев’ять систем IRIS-Т, 55 танків Gepard із запасними частинами, зазначила Бербок.
“Німеччина, беручи участь у пакеті 37 млрд євро, є найбільшим донором України і в системах ППО, і постачаючи озброєння. І ми не залишимо вас. Путін намагається залучити зброю з Північної Кореї, наступає на сході України й хоче цілеспрямовано зруйнувати артерії країни, теплоелектростанції, трансформаторні підстанції — це його хитра стратегія. Тому ми збільшуємо нашу гуманітарну екстрену підтримку”, — сказала міністерка закордонних справ Німеччини.
У вересні Берлін виділив Україні 170 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури та 400 млн євро додаткової військової допомоги Києву. Ця сума, як повідомив уряд ФРН, спрямована на додаткові засоби протиповітряної оборони, танки, безпілотники, боєприпаси та запчастини для Сил оборони України.
На початку 2024 року Бундестаг ухвалив бюджет у розмірі 7,6 млрд фінансової допомоги Україні. За оцінками Міністерства закордонних справ України, Німеччина посідає друге місце після США з надання військової допомоги. Фундаментальним пріоритетом для Києва залишаються засоби ППО, зазначив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
“Додаткові засоби ППО, щоб захистити наші головні міста, щоб захистити ядерні об’єкти на території України. Я знову ж таки нагадаю, у нас є докази, що Росія готувала та готує удари по об’єктах ядерної інфраструктури України. Тому ми повинні їх і захищати з одного боку, а також світ повинен різко й твердо реагувати, щоб цього не допустити”, — сказав глава українського МЗС.
11 жовтня канцлер Німеччини Олаф Шольц за підсумками зустрічі з Володимиром Зеленським у Берліні заявив, що підтримка протиповітряної оборони України залишається ключовим пріоритетом для Берліна.
“До кінця року за підтримки наших партнерів — Бельгії, Данії та Норвегії — ми також надамо Україні ще один пакет військової підтримки на суму близько 1,4 млрд євро. Усе це показує дві речі. По-перше, Україна може покластися на нас. По-друге, це чіткий сигнал Путіну. Тягнути час не вийде. Ми не послабимо нашу підтримку України”, — сказав Шольц.
У 2025 році, згідно зі схваленим проєктом держбюджету, з власних коштів Німеччина виділить Україні 4 млрд євро. Це вдвічі нижче за показники 2024 року.
Згідно з підрахунками Кільського інституту світової економіки, від початку повномасштабного вторгнення Росії до серпня 2024 року Бундестаг виділив Києву військову допомогу на суму понад 10 млрд євро. Це відповідає приблизно 0,1% ВВП Німеччини, тобто 4 млрд євро на рік. Однак припинення цієї допомоги та подальша перевага Росії можуть коштувати Берліну вже у 20 разів дорожче. Тому, як стверджують дослідники, у Німеччини є економічний інтерес у значному збільшенні військової підтримки України.
Читайте також: Додаткові 200 млн євро для України напередодні зими виділить Німеччина, — Бербок